Vlastivědné muzeum Jesenicka získalo významné ocenění

Ve Smetanově síni Obecního domu v Praze se ve čtvrtek 14. 5. 2014 uskutečnilo za přítomnosti ministra kultury Daniela Hermana slavnostní vyhlášení vítězů XIII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2014.
Za novou geologickou expozici „Spirála času Země“ bylo do soutěže nominováno Vlastivědné muzeum Jesenicka, které je příspěvkovou organizací Olomouckého kraje. V konkurenci 43 přihlášených výstav a expozic získalo muzeum v kategorii Muzejní výstava roku třetí místo. Vlastivědné muzeum Jesenicka si tak připsalo další úspěch. Ve stejné soutěži před třemi lety obdrželo druhé místo za svou expozici o čarodějnických procesech.

gm2014Soutěž si klade za cíl upozornit veřejnost na špičkové výkony institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví a obecně na přínos muzeí a galerií ke zpřístupňování a využívání kulturního dědictví i k jeho ochraně. Národní soutěž muzeí Gloria musaealis je vyhlašována ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku.

Autor:TZ