Po kolapsu řidiče převzala volant spolujezdkyně

V pondělí 4. září 2023 krátce po deváté hodině dopoledne oznámil na policejní tísňovou linku řidič osobního auta, že do jeho vozu na ulici Šumperské v Jeseníku zezadu najelo nějaké červené auto, které pak odjelo směrem do centra. Po příjezdu na místo události policisté záhy zjistili, co se vlastně stalo, a našli také neznámé červené vozidlo. Bohužel místo řešení banální dopravní nehody s viníkem,  začal boj o řidičův život!

Červený vůz Dacia Sandero řídil 71letý muž, který cestoval se svojí manželkou, dcerou a vnučkou. Jeli po ulici Šumperské ve směru od Domašova na centrum. Řidiče však postihla náhlá zdravotní indispozice a auto vyjelo do protisměru. Manželka sedící vedle na sedadle spolujezdce okamžitě zareagovala a uchopila volant. Vozidlo se jí podařilo vrátit zpět do správného jízdního pruhu, ale protože ze své pozice nemohla ovládat také brzdový pedál, jejich auto narazilo zezadu do před ním jedoucího vozu Opel Astra. Žena ve snaze nezpůsobit větší škodu opel objela. Během další jízdy se v jednu chvíli jejich auto dostalo moc blízko ke svodidlům na pravé straně a odřelo je. Aby vůz zastavila, otočila žena klíčem v zapalování a vypnula motor. Auto pak začalo zpomalovat. Žena ještě zatáhla ruční brzdu a nakonec se jí podařilo vůz zastavit při pravém okraji silnice.

Přivolaná policejní hlídka bezvládného řidiče z vozu vyprostila a okamžitě zahájila nepřímou srdeční masáž. V ten moment již dorazila i posádka jesenické RLP, které se podařilo po několika minutové náročné resuscitaci obnovit řidičovi životní funkce a následně jej převezli k dalšímu ošetření do jesenické nemocnice.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 120 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Zdroj a foto: PČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.