V jesenické nemocnici proběhlo taktické cvičení složek IZS

Na pondělí 23. května připravili jeseničtí policisté pro všechny složky IZS taktické cvičení na téma aktivní střelec a požár v nemocničním zařízení. Po druhé hodině odpoledne se k Nemocnici AGEL Jeseník a.s. začaly sjíždět policejní vozidla, následována vozy zdravotnické záchranné služby a profesionálních a dobrovolných hasičů. Záchranné složky reagovali na oznámení o ozbrojeném pachateli, který vnikl do nemocnice, na oddělení LDN založil požár a ve vestibulu střílel po pacientech a zdravotnickém personálu.

Taktického cvičení se zúčastnilo celkem 50 záchranářů z řad policistů, zdravotníků a hasičů. Během společného zásahu bylo potřeba ověřit postup a taktiku všech zúčastněných při oznámení mimořádné události, při níž došlo k násilnému útoku ozbrojenou osobou, dále ověřit reálné dojezdové časy prvosledových sil, procvičit evakuaci většího počtu raněných, jejich třídění, poskytování přednemocniční péče a v neposlední řadě také likvidaci požáru v nemocničním zařízení.

Cvičení na toto téma vzniklo nejen s ohledem na případy, které se odehrávají ve světě, ale bohužel se odehrály i u nás v České republice – například střelba ve Fakultní nemocnici Ostrava před třemi lety.

Veliké díky patří vedení a všem zaměstnancům Nemocnice AGEL Jeseník a.s., kteří se na realizaci taktického cvičení aktivně podíleli, a veliké poděkování vedení nemocnice, že vůbec cvičení složkám IZS v jejich areálu umožnilo.

Zdroj a foto: PČR