INFORMACE ZE ZASTUPITELSTVA MĚSTA JESENÍK

Městská policie Jeseník bude měřit rychlost. Návrh rozpočtu města Jeseník na rok 2022 byl schválen. Prodloužení spolupráce s Agenturou pro sociální začleňování umožní lepší čerpání dotací v sociální oblasti. Bude pořízena druhá změna územního plánu. Počet členů zastupitelstva se sníží o čtyři. To a mnohem více včera schválili zastupitelé…

Zastupitelé města schválili šestou změnu rozpočtu města na rok 2021, kterou vyhradili finanční prostředky na zakoupení laserového měřiče rychlosti pro jesenickou městskou policii. Cílem měření je zvýšení bezpečí občanů. Měření by mělo vést ke zklidnění dopravy ve městě, a to zejména v blízkosti přechodů pro chodce, škol a školek a míst s vysokou frekvencí pohybu chodců, především dětí. Laserový měřič rychlosti bude pořízen do konce roku 2021.

Schválený návrh rozpočtu města Jeseník na rok 2022 vyčlení finanční prostředky na investiční akce, strategický rozvoj, dotace v oblasti školství, kultury a sportu, investiční dary hasičskému záchrannému sboru a zdravotnické záchranné službě aj. Dotační program SPORT 2022 – celoroční činnost sportovních organizací byl oproti loňskému roku navýšen. I přes snahu snižovat náklady města, bylo zastupiteli rozhodnuto, že sport je potřeba podpořit.

Prodloužení spolupráce mezi Agenturou pro sociální začleňování a městu Jeseník umožní lepší čerpání dotací v sociální oblasti. Finanční prostředky z jednotlivých operačních programů byly v minulosti využity například na sociální byty na ulici Tylova a stavební část Centra společných aktivit. Dále byly realizovány projekty Asistentů prevence kriminality a také podpora neziskových organizací, a to konkrétně Mateřského centra Krteček v rámci zaměstnanostního projektu, Zahrady 2000 na podporu komunitní práce, Dluhové poradny Střediska rozvoje sociálních služeb Jeseník, Boétheia SKP na podporu zdravotní a terapeutické oblasti práce s osobami bez domova nebo organizace Člověk v tísni při podpoře jednotlivců či rodin formou poskytování sociálních služeb a dluhového poradenství.

Zastupitelstvo města schválilo pořízení druhé změny Územního plánu města Jeseník, kterou se vymezí plochy pro bydlení v lokalitě bývalé lesní školky na ulici Kalvodova. Jedná se o další postup v rámci vytváření zastavovací studie, která podrobněji prověří možné využití plochy určené pro bydlení. Bude řešit rozparcelování pozemků, umístění veřejných prostranství a sítí technické infrastruktury.

Městské zastupitelstvo bude v příštím volebním období v počtu jednadvaceti členů. Zastupitelé schválili snížení počtu mandátů v Zastupitelstvu města Jeseník, a to o čtyři.

ts

5 Responses to INFORMACE ZE ZASTUPITELSTVA MĚSTA JESENÍK

 1. Petr Novotný napsal:

  Aby bylo měření ekonomicky výhodné je hloupost, aby to činili lidi, nicméně stejně budou ponejvíce tam kde je vyšší provoz a tím možný vyšší výběr t.j O. Březiny 40, Dukelská 20, Šumperská 40 atp. Institut měření rychlosti nikdy neměla MP získat, je to jen plnění kas obcí a měst. Pochybuji, že výtěžek z pokut poputuje na údžbu komunikací.

  • Pepa napsal:

   Souhlasím, ale mělo by se zřídit v některým místech úsekové měření, protože někteří řidiči jsou schopni jezdit po Bezručově – Smetanově – Šumperské jako hovada i s autem nad 3,5t.

   Zajímavé by mohly být údaje z toho ukazatele rychlosti na Smetanové ulici, to by se asi hodně lidí divilo jaké rekordy tam padají.

   MP by měli být hlavně vidět v ulicích města a né že přijedou na sídliště na konec slepé ulice, ani nevylezou z auta a zase 10km/h odjíždí po pár minutách pryč. Dneska už jsou prostředky na to, že linku 156 můžete mít klidně sebou v autě venku a budou v terénu všichni ze směny.

   • redakce napsal:

    Věděli jste, že MP Jeseník před několika lety nakoupila pro strážníky horská kola? Všimli jste si, že by někdy na nich vyrazili do ulic?!

    • Petr Novotný napsal:

     To byl jen takový, hmm napsal bych módní úlet. No třeba v Miami nebo Prostějově proč ne, ale tady ? Do budoucna bych viděl horáky předělat na elektrokola 😀 nebo věnovat nějakému dětskému domovu.

   • Petr Novotný napsal:

    Přesně, prostředky a hlavně lidský materiál by měl být užit účelně. To co může dělat stroj (kvalitněji, rychleji, bez dovolené a přestávek ) levněji proč cpát lidem. Dnes lze měření rychlosti řešit jak úsekově tak bodově, a pro statistiku která je zde jedním z bodů účelnosti a efektivity je nesmysl zvolená varianta. S bezpečností na silnicích v Jeseníku to nemá moc společného. Tady jde jen o peníze. Stejná věc je budoucí úsekové měření na sedle které má umravnit motorkáře :-D, motorkáři z toho budou mít srandu, bude to bič hlavně na autaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.