ZAHRANIČNÍ INSPIRACE PRO JESENÍK

V minulém týdnu navštívilo vedení města spolu s městským architektem, vedoucí oddělení strategického rozvoje a cestovního ruchu, ředitelem ZŠ Jeseník a ředitelem VLL Jeseník polskou Nysu. Konkrétně Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie…

Vysoká škola v Nyse, která je od Jeseníku vzdálena 40 kilometrů, nabízí bakalářské a magisterské studium i pro středoškolské studenty z Jesenicka. Studovat lze třeba architekturu, informatiku, kosmetologii, záchranářství nebo vnitrostátní bezpečnost, a to v blízkosti domova. „Další výhodou je, že škola je státní, takže studenti za výuku nic neplatí. Studium probíhá v polštině, ale v začátku je bezplatný adaptační jazykový kurz. Navíc polský jazyk je velmi podobný tomu našemu, takže se zájemci nemají čeho obávat. Naopak, mohou se jazykově rozvíjet,“ uvedla starostka města Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

Inspiraci a nové kontakty načerpal také městský architekt nebo ředitel Vojenských léčebných lázní v Jeseníku, který se s děkanem vysoké školy domlouval na rozšíření studia i o obor fyzioterapie. O absolventy tohoto oboru je v lázních velký zájem.

tz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.