Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Ve čtvrtek 11. listopadu odpoledne projížděla 49letá řidička s vozem Škoda Felicia ulicí Jesenickou v České Vsi. V pravotočivé zatáčce vzhledem k situaci v silničním provozu začala brzdit. Řízení vozidla však nezvládla a sjela do řeky. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem.

Při havárii nebyl nikdo zraněn a nedošlo ani k poškození životního prostředí. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na 5 tisíc korun.

Nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Ve čtvrtek 11. listopadu vpodvečer jel 65letý řidič s vozem VW Caddy z Lipové-lázní směrem na Ostružnou. Protože se dostatečně nevěnoval řízení, přejel nejprve do protisměru a poté vjel do silničního příkopu, kde se auto převrátilo na bok. Při havárii nebyl zraněn ani řidič, ani jeho o dva roky mladší spolujezdkyně. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u řidiče vyloučili dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslená na 200 tisíc korun.

Nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Kvůli slunečním brýlím přehlédl chodkyni

V neděli 14. listopadu po poledni vyjížděli jeseničtí dopravní policisté do Žulové ke střetu cyklisty s chodkyní. Po příjezdu na místo zjistili, že 54letý cyklista projížděl po ulici Hlavní ve směru od Vápenné na Skorošice. I přesto, že bylo zataženo, měl na očích nasazené sluneční brýle. V důsledku toho přehlédl 36letou chodkyni, která řádně přecházela silnici po přechodu pro chodce, a srazil ji. Žena při nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do jesenické nemocnice na vyšetření. Cyklista zraněný nebyl. Policisté u obou účastníků vyloučili požití alkoholických nápojů dechovými zkouškami. Na jízdním kole vznikla škoda ve výši cca jeden tisíc korun.

Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Zloděj vytrhal ze stěny i kabely

V době od 16. října do 16. listopadu neznámý pachatel vnikl do haly v obci Česká Ves. Zloděj nejprve pronikl na pozemek a dále vnikl přes zamčené dveře do budovy. Z ní následně odcizil deset dřevěných dveří, deset plechových regálů a pětadvacet zářivek s plastovým kryty. Navíc poškodil elektrické rozvaděče a v několika místnostech z omítky vytrhal a odcizil osmdesát metrů elektrických kabelů. Pachatel způsobil majiteli škodu za předběžně 75 000 korun. Za přečiny krádež a poškození cizí věci mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Zdroj a foto : PČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.