Jan ŠKODA – Benefiční koncert The Machine a DW8

Kdy: 6. 11. 2021

Kde: Divadlo Petra Bezruč Jeseník

Co: Akustický benefiční koncert pro Pavla Ceperku

Jeseník – V jesenickém Divadle Petra Bezruče se v sobotní podvečer uskutečnil Akustický benefiční koncert pro Pavla Ceperku z Mikulovic. Koncert připravily dvě jesenické rockové kapely The Machine a DW8 ve spolupráci s MKZ.

Na vlastní vystoupení se však čekalo bez jednoho dne přesně rok. Původní termín 7.11.2020 byl zrušen z důvodu kovidových opatření, stejně tak i následující lednový. Nakonec až na třetí pokus vše klaplo a v sobotu po sedmé večer v sále divadla zazněly akordy první skladby. Koncert zahajovala skupina DW8 a po hodinovém koncertování ji vystřídala kapela The Machine.

Vraťme se však k podstatě koncertu pro Pavla Ceperku. Pavel má 28 let. Bydlí v Mikulovicích u Jeseníku a má dětskou mozkovou obrnu. Má postižené ruce i nohy a je na vozíku, aby se jeho zdravotní stav nezhoršoval musí denně cvičit. Pomohlo by mu, kdyby měl doma speciální stroj MOTREM DUO 2. Mohl by pak sám procvičovat nohy i ruce. Pořizovací cena takového stroje je 94.000 Kč. A částka byla i přes odložený koncert vybrána ještě před koncem loňského roku a Pavel tak od vánoc cvičí doma sám za pomocí stroje.

Zbývá jen dodat, že po skončení koncertu se obě kapely dočkaly ovací ve stoje a svou radost dával najevo i Pavel.

Jan Škoda