ZNÁME VÍTĚZE DRUHÉHO ROČNÍKU TVOŘÍME JESENÍK

Rekordních sedm set občanů rozhodovalo svými hlasy o návrzích, které se v příštím roce dočkají realizace v rámci dalšího ročníku participativního rozpočtu – Tvoříme Jeseník. Vybírat bylo možné ze sedmnácti projektů. Každý hlasující mohl udělit pět pozitivních a dva negativní hlasy. Konečné pořadí určila výše rozdílu mezi kladnými a zápornými hlasy…

Vítězem se stal nápad na vybudování nájezdu pro kočárky nad poliklinikou. Hlasovalo pro něj téměř čtyřicet procent místních obyvatel. Na druhém místě skončil projekt na veřejné WC zdarma a třetí příčka patří myšlence na umístění dřevěného altánu na Přední vršek u Krizového kříže. „Po oficiálním potvrzení výsledků radou města začne radnice s přípravou nápadů, aby mohly být realizovány v roce 2022. Z ostatních návrhů, o nichž bylo hlasováno, budou realizovány návrhy na základě počtu obdržených hlasů, a to v pořadí od nejúspěšnějšího návrhu až do vyčerpání vyčleněných finančních prostředků,“ uvedl Tomáš Vlazlo, místostarosta města Jeseníku.

Do hlasování se zapojilo 700 občanů, což je o 217 více než v pilotním ročníku. „I druhý ročník participativního rozpočtu měl mezi občany velký úspěch. Místní opět přišli s velmi zajímavými nápady, jak zlepšit své město, a poté se také zapojili do hlasování,“ dodal místostarosta.

Nyní se participativní rozpočet přesune na místní základní školu v podobě tzv. Pébéčka. Z celkového milionového rozpočtu je vyčleněna menší částka na projekty žáků ZŠ Jeseník.

Pořadí dalších návrhů je k dispozici na webových stránkách Tvoříme Jeseník.

tz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.