Cvičení IZS na Jesenicku

V pátek 15. října dopoledne proběhlo na Červenohorském sedle taktické cvičení složek IZS. Policisté, hasiči, zdravotníci a horští záchranáři ověřovali postupy a komunikaci při záchranných likvidačních pracích u neštěstí s větším počtem raněných a obětí.

Pro toto cvičení byla nasimulována dopravní nehoda autobusu, který převážel třídní kolektiv, a při sjíždění Červenohorského sedla mu selhaly brzdy. Bezprostředně po havárii se navíc z místa ztratili tři studenti. Ti v šoku zabloudili v horském terénu a nedokázali se vrátit zpátky. Na pomoc jim proto vyrazily pátrací týmy, které měly k dispozici i pátrací psy, dva policejní a jednoho z Horské služby na plošné vyhledávání osob.

A závěrečné hodnocení celého cvičení? Byly dodrženy všechny postupy, práce při záchraně zraněných byly efektivní a během pátrací akce byli nalezeni všichni ztracení pasažéři. S ohledem na bezpečí všech záchranářů, kteří při simulovaném neštěstí zasahovali, byla na 20 min. plně zastavena doprava na jesenické straně Červenohorského sedla. Za tuto dobu se utvořily dlouhé fronty jak osobní, tak nákladní dopravy. Po zbytek cvičení byla doprava řízena kyvadlově.

Zdroj a foto: PČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.