PŘEDSTAVENÍ INVESTIČNÍCH AKCÍ: HASIČSKÁ ZBROJNICE PRO DOBROVOLNÉ HASIČE

Myšlenkou výstavby nové hasičské zbrojnice pro Sbor a Jednotku dobrovolných hasičů se město Jeseník zabývá od roku 2017, kdy si nechalo zpracovat projektovou dokumentaci. Po dvou získaných dotacích a včerejším výběru dodavatele její výstavbě již nic nebrání. Dobrovolní hasiči by v nové moderní budově měli sídlit od příštího roku…

„Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Jeseník má nezastupitelnou úlohu v požární ochraně. Nejenže se účastní výjezdů po boku profesionálů, navíc v době, kdy profesionální hasiči jsou na výjezdu, drží pohotovost. Je tedy nutné, abychom jim poskytli patřičné zázemí,“ uvedla starostka města Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

Stávající plechová hala v areálu budov na ulici Tovární je ve zcela nevyhovujícím stavu. Nová moderní budova, jejíž výstavba se plánuje v lokalitě Zóny za Podjezdem, bude splňovat současné požadavky na výkon služby jednotky požární ochrany. V neposlední řadě je benefitem i snížení provozních nákladů, kterými jsou v současné době opravy a údržba stávajícího objektu zbrojnice nebo spotřeba energií.

Výstavba nové budovy bude dotačně podpořena. „V roce 2018 byla podána žádost o dotaci do Integrovaného regionálního operačního programu, kdy město z důvodu již vyčerpané alokace v první fázi nebylo podpořeno. O to příjemnější bylo zjištění, že poskytovatel dotace na sklonku roku 2020 doplnil alokaci výzvy a záměr výstavby nové zbrojnice, včetně zpevněných ploch, oplocení a přístupového chodníku s veřejným osvětlením podpořil,“ uvedl Jiří Uher, vedoucí odboru investic a majetku Městského úřadu Jeseník.

Nad rámec této dotace se podařilo ale získat i další dotaci, a to konkrétně z Ministerstva vnitra ČR. Celková finanční náročnost je vyčíslena na dvaadvacet milionů korun Kč, významnou část tak pokryjí dotační prostředky. V pondělí 11. října schválila Rada města Jeseníku uzavření smlouvy o dílo na zhotovení stavby. Termín dokončení výstavby je plánován v roce 2022.

tz

5 Responses to PŘEDSTAVENÍ INVESTIČNÍCH AKCÍ: HASIČSKÁ ZBROJNICE PRO DOBROVOLNÉ HASIČE

 1. Honza napsal:

  Kolik je dohromady aktivních dobrovolných hasičů v Jeseníku 5-7 max 10?!? Takže na jednoho 2,5 – 4,5 milionů?! Vážně?!? Si děláte prdel ne?!!!

  Tak jako nechápu, proč už dávno nesídlí pod jednou střechou s profíkama?

 2. občan napsal:

  hloupý dotaz na město: a to je vážně nutné stavět toto za 22mio, opravdu je to momentálně potřeba???

  • Jan napsal:

   No jestli je všimné 20-30%, tak určitě

   • Petr napsal:

    ale to je hnusné, takovéto nařčení, byť s otazníkem

    • vlk napsal:

     Hnusné? Bohužel každodenní realita! Většina zakázek co je nějakým způsobem specifická a je soutěžena z veřejných peněz nebo dotací je předražená. Tyto firmy běžně používají dva ceníky a také je veřejným tajemstvím, že objednavatel (patřičně zainteresovaný) specifikuje výbavu produktu nebo rozsah služby přesně na míru „spřátelené“ firmy. Bohužel to je takový národní adrenalinový sport: „kdo neokrádá stát, okrádá rodinu“. Prostě STOKA neprotéká jen Brnem…

     Toto asi ale nebude ten případ a vše může být opravdu „křišťálově čisté, že ani křišťál nemůže být čistší“, a proto spíš souhlasím s názorem, že teď není zrovna vhodná doba utrácet tímto způsobem peníze!
     čus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.