MĚSTO ZÍSKALO VÝZNAMNOU DOMÉNU JESENIK.CZ

Město získalo darem internetovou doménu www.jesenik.cz. Její přijetí od Kamila Juříka potvrdilo v minulých dnech vedení města. Jesenický rodák vlastnil doménu 23 let…

Kamil Juřík, jednatel společnosti Internet Expert s.r.o. si doménu pořídil v roce 1998. Radnice, která v roce 2002 zřizovala oficiální webové stránky města, se musela spokojit s alternativou www.jesenik.org.

„Když mě současné vedení města požádalo, zdali bych doménu neprodal, rozhodl jsem se, že ne. Mnohem raději ji bezplatně na město převedu. Je to správná volba. Chci, aby doména sloužila městu a jeho lidem,“ uvedl Juřík.

Symbolické předání se uskutečnilo v úterý 21. září na jesenické radnici. „Dar považuji za krásný příklad patriotismu a Kamilovi Juříkovi za něj dekuji. Webové stránky jsou důležitý nástroj pro komunikaci s občany a česká doména nám umožní tuto službu zlepšovat,“ uvedla starostka města Jeseníku Zdeňka Blišťanová, která převzala darovací certifikát.

Město nyní plánuje, že na získanou doménu převede současné městské webové stránky z adresy www.jesenik.org, které si denně prohlíží stovky návštěvníků. Nejpopulárnější jsou sekce aktualit, objednávkový systém, potřebuji vyřídit, volný čas apod.

tz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.