Velmi úspěšní žáci pěveckého oddělení ZUŠ Jeseník 2020/2021 v ČR i zahraničí

V letošním školním roce se naši žáci pěveckého oddělení zúčastnili mnoha pěveckých soutěží v naší republice, ale také i v zahraničí. Zuzana Glauschová absolvovala 2. 8. 2020 casting Československo má talent v hotelu Orion v Olomouci.

Československá soutěž Hlas Slezska měla probíhat v Bredě v Opavě, ale z důvodu covidu se konala 16. 11. 2020 online. Soutěžními kategoriemi byl klasický a populární zpěv. V porotě zasedal zpěvák P. Bende, I. Rédlová, J. Štrómská, J. Š. Kačírková, K. Bouda a R. Rossi. Žákyně Zuzana Glauschová zde získala ve své kategorii 3. místo.

V Polsku ve Walcích se konala online 20. 11. 2020 mezinárodní pěvecká soutěž. Do této soutěže se zapojily žákyně Barbora Doleželová ( Čestné uznání), Sára Rapčanová ( Čestné uznání) a Zuzana Glauschová ( 3. místo).

Velmi úspěšná byla Zuzana Glauschová 15. 2. 2021 na celosvětové pěvecké soutěži online SONATA OF THE STARS v Litvě. Postoupila do 2. kola finále a po té do 3. kola finále. Byla oceněna 2 diplomy, 2 medailemi a věcnými cenami.

Československé soutěže Hlas Česka, Moravy a Slezska online se 18. 4. 2021 zúčastnili žáci Kristýna Hubová, Tereza Blandová ( uč. J. Svoboda, Mgr) a žáci Lukáš Macht, Ladislav Fojtík, Zuzana Glauschová, Barbora Doleželová ( uč. Anna Beťáková)

Děkuji všem učitelům za přípravu žáků na soutěže a rodičům za velkou podporu v jejich pěveckém umění. Žákům velmi gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci našeho pěveckého oddělení ZUŠ Jeseník. Přeji hodně štěstí v dalších pěveckých soutěžích a úspěšné studium Zuzaně Glauschové, Lukášovi Machtovi a Ladislavovi Fojtíkovi na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.

Za pěvecké oddělení okresní metodička zpěvu Anna Beťáková.

Foto: Celosvětová pěvecká soutěž – Sonata the stars v Litvě 2021 foto – Z.Glauschová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.