MĚSTŠTÍ STRÁŽNICI DOSTALI VYŘAZENOU SANITKU

Výjezdy k podnapilým osobám patří mezi ty nejčastější. Opilci narušují veřejný pořádek nebo budí veřejné pohoršení. Mnoho z nich je nutné odvézt na Protialkoholní záchytnou stanici v Olomouci. Rekord zatím drží muž, u něhož hlídka městské policie naměřila 3,79 promile alkoholu v dechu.

Naložit opilou osobu a následně ji odvézt do výše uvedeného zařízení mnozí považují za samozřejmost, málokdo si ovšem uvědomuje, že strážníkům přibude také práce s vyčištěním služebního vozidla, protože mnohdy převážené osoby znečistí interiér vozu.

Tradiční služební vozidla k tomuto účelu nejsou určena. Městská policie Jeseník proto v loňském roce zažádala o bezúplatné poskytnutí vyřazeného sanitního vozu. Ten v pátek 26. března věnoval Olomoucký kraj.

Interiér sanitky je mnohem lépe uzpůsoben k těmto účelům, ať už se týká čištění či manipulace s podnapilou osobou. Stejně jako se zvýší bezpečnost strážníků a přepravovaných. „Manipulace či naložení intoxikované osoby se lépe provádí většími dveřmi a ve stoje, což bezesporu konstrukce sanitního vozidla strážníkům umožňuje,“ uvedl Martin Novotný, ředitel Městské policie Jeseník.

Předání se uskutečnilo na základně Letecké zdravotnické záchranné služby v Olomouci. Vyřazenou sanitku převzala starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová. „Děkujeme Olomouckému kraji, ale i Zdravotnické záchranné službě Olomouckého kraje za poskytnuté vozidlo, velkou měrou totiž usnadní práci našim strážníkům. Sloužit bude nejen pro převoz podnapilých osob, ale v případě potřeby také k odchytu a převozu zatoulaných zvířat,“ uvedla starostka.

tz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.