ONDRA A LARA JSOU DALŠÍ TANEČNÍ NADĚJÍ

Klub sportovního tance Jesenicka dnes už není jen o tanečním páru Matias Kavický a Kristýna Harbichová. Dalším nadějným dětským tanečním párem jsou sourozenci Ondřej (10 let) a Lara (8 let) Škrobánkovi.

Ondra a Lara absolvovali od tří let různé taneční přípravky a od malička se aktivně věnují i dalším sportům. Vztah k tanci se u Lary projevil už ve čtyřech letech, kdy začala tančit v oboru STREET DANCE. A Ondra se v tanci našel v šesti letech – v oboru DISCO DANCE. Jako pár pak spolu poprvé tančili na talentové soutěži v oboru ART DANCE. Děti od útlého věku bavilo spolu tančit, vytvářet si vlastní taneční choreografie a jejich vystoupení měla úspěch. V září 2018 vstoupili do KLUBU SPORTOVNÍHO TANCE JESENICKA, kde vytvořili soutěžní pár jak pro standardní, tak pro latinsko-americké tance. Sportovní tanec se brzy stal jejich prioritou.

Ondra a Lara mají z jiných tanečních klubů dobré základy, na kterých se dá stavět a Klub sportovního tance Jesenicka samozřejmě jejich talent nyní rozvíjí v nejvyšší možné míře. Tento pár po roku a půl už začal soutěžit v soutěžích pořádaných Českým svazem tanečního sportu (ČSTS). Od roku 2024 se stává sportovní tanec součástí Olympijských her, a pokud budou pilně trénovat a budou úspěšní na soutěžích, tak jednou snad se jim podaří nominovat i na Olympiádu.

Tuto jedinečnou šanci v našem malém okresu dává Klub sportovního tance Jesenicka samozřejmě všem dětem, které milují tanec a chtějí ho dělat sportovně a na vrcholové úrovni; všichni jste vítáni.

Do soutěží tento taneční pár nastoupil bohužel v roce pandemie COVID-19 a v tom roce bylo jen pramálo soutěží. Přesto dokázali v roce 2020 absolvovat 9 soutěží a úspěšně reprezentovali jak náš KLUB, tak celé Jesenicko. Předvedli svůj talent na tento sport hned od počátku. Na své 3. soutěži ve sportovním tanci v Hlinsku v Čechách dokonce ve vyšší věkové kategorii Jun-I-E-STT si v tancích Waltz, Quickstep a Valčík vytančili třetí místo a dovezli si první medaili. Na stupních vítězů stáli ještě 3x, a to na soutěži v Brně v kategorii TPV-Jun-I-KOMBI – 2. místo a v kategorii Děti-II-E-KOMBI – 3. místo, no a naposledy jim v Kroměříži v kategorii TPV-Jun-I-KOMBI (kombinace tanců Waltz, Quickstep, Cha-Cha, Jive, Polka) na krku cinkalo stříbro. Lepší start do světa tanečního sportu snad je ani nemohl v životě potkat. Navíc nasbírali za tak krátkou dobu nemálo bodů (36 v STT a 24 v LAT – 1 poražený = 1 bod).

“Zveme tímto další děti, mládež ale i dospělé z Jesenicka, přijďte mezi nás, hned jak to situace dovolí. Najdete nás v zrcadlovém sále v prostorách SŠGaF v Jeseníku. Tancujte s námi!” Jaroslav Kavický, předseda správní rady klubu.

Zdroj: Tisková zpráva, Klub sportovního tance Jesenicka z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.