VAKCINACE ZDRAVOTNÍKŮ V NEMOCNICI AGEL JESENÍK

Jako jedna z prvních v Olomouckém kraji začala své zdravotníky očkovat proti onemocnění covd-19 Nemocnice AGEL Jeseník, a to hned první den roku 2021, v pátek 1. ledna. Dnes nemocnice finišuje s druhou etapou vakcinace zdravotníků. 

První etapa trvala do 5. ledna. V jejím průběhu bylo naočkováno 120 zdravotníků. Ve čtvrtek 7. ledna odstartovala druhá etapa očkování, která končí právě dnes. Zájem zdravotníků o vakcinaci je vysoký, některá oddělení jsou naočkována úplně celá. Zaměstnanci, kteří nedávno prodělali covid-19, však musí vakcinaci odložit.

V Nemocnici AGEL Jeseník i nadále funguje také odběrové centrum na covid-19. To v průměru denně vyšetří 160 osob. „Dělají se zde PCR testy u indikovaných pacientů, které posílá k vyšetření praktický lékař nebo krajská hygienická stanice. Rovněž se provádějí PCR testy u samoplátců, tady jsou klienty hlavně pendleři nebo lidé, kteří cestují do zahraničí. A nadále provádíme antigenní testy pro zájemce z řad veřejnosti,“ doplnila členka představenstva a hlavní sestra Nemocnice AGEL Jeseník Mgr. Markéta Stržínková.

tz