VAKCINACE ZDRAVOTNÍKŮ V NEMOCNICI AGEL JESENÍK

Jako jedna z prvních v Olomouckém kraji začala své zdravotníky očkovat proti onemocnění covd-19 Nemocnice AGEL Jeseník, a to hned první den roku 2021, v pátek 1. ledna. Dnes nemocnice finišuje s druhou etapou vakcinace zdravotníků. 

První etapa trvala do 5. ledna. V jejím průběhu bylo naočkováno 120 zdravotníků. Ve čtvrtek 7. ledna odstartovala druhá etapa očkování, která končí právě dnes. Zájem zdravotníků o vakcinaci je vysoký, některá oddělení jsou naočkována úplně celá. Zaměstnanci, kteří nedávno prodělali covid-19, však musí vakcinaci odložit.

V Nemocnici AGEL Jeseník i nadále funguje také odběrové centrum na covid-19. To v průměru denně vyšetří 160 osob. „Dělají se zde PCR testy u indikovaných pacientů, které posílá k vyšetření praktický lékař nebo krajská hygienická stanice. Rovněž se provádějí PCR testy u samoplátců, tady jsou klienty hlavně pendleři nebo lidé, kteří cestují do zahraničí. A nadále provádíme antigenní testy pro zájemce z řad veřejnosti,“ doplnila členka představenstva a hlavní sestra Nemocnice AGEL Jeseník Mgr. Markéta Stržínková.

tz

2 Responses to VAKCINACE ZDRAVOTNÍKŮ V NEMOCNICI AGEL JESENÍK

  1. Kamila napsal:

    Opravdu jen zdravotníci? Paní staostka Blišťanová je zdravotník,že byla minulý týden přednostně očkovaná? Asi má vedlejší pracovní poměr v nemocnice agel v Jeseníku. Kdopak ji to “domluvil”?

    • Petr Novotný napsal:

      Tak jsem se odhodlal na jeden neautorizovaný rozhovor a co na to paní řekla ? Čau lidi, už i u nás se začalo očkovat proti koroně. Já byla dnes a musím vám říci, že nemusíte mít vůbec strach. Patřím mezi rizikové pacienty, takže jsem mohla být mezi prvními. Po dvou hodinách jsem to měla za sebou a cítím se skvěle. A je to fakt pravda, co se vykládá. Pod kůži vám bude zaveden malý čip. Já osobně teď chytám přes 50 televizních programů a 80 rádiových stanic. Když pohybuji hlavou nahoru a dolů, tak si nastavuji hlasitost. Pokud otáčím hlavou doleva nebo doprava přepínám si programy. Po druhém očkování je možné chytat programy dokonce i v HD kvalitě. Vybraní pojištěnci dostanou ke druhému očkování 3D brýle zdarma… Ps: starosti slečny či paní Kamily bych chtěl opravdu mít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.