Na Jesenicku dnes ráno havaroval autobus s cestujícími. Následky havárie naštěstí nejsou vážné

Všechny složky integrovaného záchranného systému dnes krátce po osmé hodině ráno vyjely na pomoc řidiči a pěti cestujícím linkového autobusu, který havaroval na silnici I/60, v úseku mezi Vápennou a Žulovou.

“Informaci o havárii přijalo naše operační středisko šest minut po osmé hodině ráno,” uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Autobus sjel ze silnice a skončil nakloněný na pravém boku v příkopu. Dveře pro výstup cestujících se opíraly o příkop a nebylo je tak možné otevřít.

O vyproštění cestujících se postarali přítomní hasiči. “Z autobusu kvůli zaklínění výstupních dveří do svahu nebylo možné vystoupit. Hasiči provedli částečné odkopání zeminy a poté všem pasažérům včetně řidiče pomohli do bezpečí,” vysvětlil mluvčí HZSOL Zdeněk Hošák.

Podle prvotních informací se při havárii lehce zranila jedna z cestujících. Z místa nehody ji k dalšímu ošetření do nemocnice přepravili záchranáři. “Řidič autobusu se podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu,” doplnila policejní mluvčí. Kvůli zjišťování veškerých okolností, za kterých k této havárii došlo a také kvůli vyproštění havarovaného autobusu, byla silnice na nezbytně nutnou dobu uzavřena a následně zprovozněna kyvadlově. K úplnému obnovení provozu došlo krátce po desáté hodině.

Zdroj a foto: PČR a HZSOK