Na Jesenicku dnes ráno havaroval autobus s cestujícími. Následky havárie naštěstí nejsou vážné

Všechny složky integrovaného záchranného systému dnes krátce po osmé hodině ráno vyjely na pomoc řidiči a pěti cestujícím linkového autobusu, který havaroval na silnici I/60, v úseku mezi Vápennou a Žulovou.

“Informaci o havárii přijalo naše operační středisko šest minut po osmé hodině ráno,” uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Autobus sjel ze silnice a skončil nakloněný na pravém boku v příkopu. Dveře pro výstup cestujících se opíraly o příkop a nebylo je tak možné otevřít.

O vyproštění cestujících se postarali přítomní hasiči. “Z autobusu kvůli zaklínění výstupních dveří do svahu nebylo možné vystoupit. Hasiči provedli částečné odkopání zeminy a poté všem pasažérům včetně řidiče pomohli do bezpečí,” vysvětlil mluvčí HZSOL Zdeněk Hošák.

Podle prvotních informací se při havárii lehce zranila jedna z cestujících. Z místa nehody ji k dalšímu ošetření do nemocnice přepravili záchranáři. “Řidič autobusu se podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu,” doplnila policejní mluvčí. Kvůli zjišťování veškerých okolností, za kterých k této havárii došlo a také kvůli vyproštění havarovaného autobusu, byla silnice na nezbytně nutnou dobu uzavřena a následně zprovozněna kyvadlově. K úplnému obnovení provozu došlo krátce po desáté hodině.

Zdroj a foto: PČR a HZSOK

2 Responses to Na Jesenicku dnes ráno havaroval autobus s cestujícími. Následky havárie naštěstí nejsou vážné

  1. Jan napsal:

    Dávno měl být obchvat Žulové, Vápenné. Papírově je silnice z Jeseníku na Javorník silnicí I.třídy, ale její parametry tomu místy naprosto vůbec neodpovídají. Na spoustě míst mají problém si autobusy, náklaďáky vyhnout v protisměru. A tohle je jen důsledek. Ta silnice je jen přeasfaltovaná klikatící se cesta pro koňské povozy za císaře pána. Je docela ostuda jak se na Jesenicku šetří na dopravní

  2. Oz napsal:

    Ještě donedávná by k takové “havárii” přijel traktor z vedlejší vesnice a za pár minut by autobus pokračoval dál! Dnes k tomu pošlou všechny složky a na dvě hodiny zavřou hlavní tah z Žulovska na Jeseník. Lidi vzpamatujte se!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.