REVITALIZACE ULICE TYRŠOVA HOTOVA

Revitalizace ulice Tyršova, která spojuje náměstí s vlakovým nádražím, je hotova. Obnovou prošla nejen komunikace, ale také chodníky, parkovací plochy, kanalizace, osvětlení či další mobiliář. Celkové investiční náklady se nakonec díky efektivnímu přístupu všech zainteresovaných podařilo snížit z předpokládaných 27 milionů na necelých 20 milionů korun s DPH.

Město tak stavba stála nakonec jen 14 milionů korun, zbytek pokryla dotace z Ministerstva pro místní rozvoj a příspěvků vlastníků technické infrastruktury.

S revitalizací ulice došlo také ke změn dopravního režimu. Cesta ve spodním úseku je obousměrná, bude tedy možné vyjíždět i směrem do ulice Gogolova. Zároveň bude komunikace zařazena do Zóny 30 se zachováním plnohodnotného průjezdu cyklistů v obou směrech.

 

tz

7 Responses to REVITALIZACE ULICE TYRŠOVA HOTOVA

 1. Parkování napsal:

  To Ozzy 2nd: ano, náhodně tam parkují auto. Bohužel tam není nikde značka zákazu stání. Snad jen že všichni parkují v protisměru.

  • Ozzy 2 napsal:

   To potřebujete všude zákaz stání nebo zastavení????? Co takhle obecná úprava provozu na pozemních komunikacích????? Při stání ponechání 3 metry PRO KAŽDÝ JÍZDNÍ SMĚR??? To je dohromady 6 metrů!!!!

   Mimo jiné jsem tímto místem procházel cca 30 minut po vložení předešlého příspěvku a opět tam nestálo žádné auto.

   • stání napsal:

    Ona ustanovení zákona o sil. provozu v Jeseníku neplatí s vyjímkou obytných zon a hlavně placeného parkování, jen tam totiž M.P. na parkování dohlíží. Stačí se projít po městě a smutné na tom je kolem projíždí jak vozidla M.P. tak i PČR a obě organizace by mněli své zaměstnance prověřit zda tyto povětšinou dvoučlenné hlídky netrpí tunelovým viděním.

 2. Ozzy napsal:

  To Ozzy : Žádné auta tam nestojí. Jel jsem tam už několikrát a žádné auto jsem neviděl. Možná máte zastaralé informace.

 3. Ozzy napsal:

  Mě by zajímalo jak je to s tím spodním úsekem? Je obousměrný nebo ne? Auta tam parkují při levé krajnici a orgáni z Městského komanda kolem jezdí a vůbec to neřeší. Tak jak? Nedostali instrukce a jejich vědomosti na tak “komplikovanou” dopravní situaci nestačí?!

 4. hezké, ale... napsal:

  Je to hezké , jen je škoda, že nebyl použit místní tmavý mramor ( tak jako na náměstí) a slezská žula z Jesenicka , ale žula Polska a podivný mramor někde z ” celého světa”. To moc nevidím, jako podporu místních firem a lidí…

  Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.