Novinky na eMku aneb studium v Jeseníku jde s dobou

2 nové obory, 3 zajímavé akce, 4 nové odborné učebny a 13 nových pedagogů. To je stručný výčet toho, co vše připravila a zrealizovala Střední průmyslová škola Jeseník v průběhu měsíce září. Start nového školního roku na eMku se rozjel ve velkém.

Střední průmyslová škola v Jeseníku drží krok s dobou, a tak letos vznikl obor informační technologie a obor elektrikář. Vznik těchto nových oborů reflektuje současnou poptávku trhu, kdy roste zájem o IT pracovníky a je dlouhodobý nedostatek profese elektrikář.

Hned na začátku září proběhly na eMku úplně poprvé GO kurzy pro žáky prvních ročníků. Koordinátorka kurzu Mgr. Jana Mrázová k tomu dodává: ,,Žáci byly nadšeni, různé hry je bavily a já jsem celkově spokojená, že se to napoprvé tak vydařilo.“

Slavnostní otevření čtyř nových odborných učeben proběhlo v úterý 22. září. Premiéru měly tyto zajímavé a hlavně nově potřebné učebny: učebna CISCO Akademie, učebna robotiky, učebna polytechnického vzdělávání (drony, RC modely, autodráhy) a učebna stavebnictví.

V září se také zrealizovala akce s názvem „Azbest“ určená pro žáky stavebnictví. Jednalo se o projekt ve spolupráci s VŠB Ostrava. Žáci si mohli vyzkoušet formou virtuální reality odstraňování azbestu ze staveb.

Cykloturistický kurz pro všechny žáky eMka se již uskutečnil poněkolikáté a řadí se tak mezi tradiční a hlavně oblíbené akce školy.

Rozhodně za nejdůležitější považuji zkvalitnění pedagogického sboru. Od září k nám nově nastoupilo celkem 13 pedagogických pracovníků na dvou pracovištích naší školy, což považuji za skvělou příležitost k realizaci různých novinek a také změn nejen v tomto školním roce“, dodává na závěr ředitel eMka Mgr. Jiří Viterna.

TZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.