Okresní lumpárny uplynulých dní

S nástupem do vězení otálel

Na další problémy si zadělal 25letý mladík z Jeseníku, který otálel s nástupem výkonu trestu odnětí svobody. Policistům se hledaného mladíka, na kterého vydal Okresní soud v Jeseníku koncem listopadu loňského roku příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, podařilo vypátrat včera dopoledne (9.7.) v ulici V Aleji v Jeseníku.

Bránu vazební věznice tak překročil v doprovodu policistů. Ve vězení si má odpykat trest pro svou předchozí trestnou činnost násilného charakteru. Protože do vězení nespěchal, hrozí mu nyní navíc až dvouletý trest odnětí svobody, a to kvůli podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Agresivní syn musel opustit společné obydlí

Kvůli obavě z napadení se ve čtvrtek 9. července odpoledne obrátila na linku tísňového volání mladá žena z Javornicka. Chtěla tak uchránit sebe a svoji matku před agresivním jednáním svého bratra, který v alkoholovém opojení rozbil skleněnou výplň vstupních dveří do společně obývaného domu a oběma ženám velmi vulgárně nadával. Přivolaní policisté agresivního muže zajistili a po vyhodnocení veškerých okolností, ke kterým mělo za zavřenými dveřmi již dříve docházet, rozhodli také o jeho vykázání ze společného obydlí. Jak se ukázalo, měl mladý muž skutečně dost popito. Při dechové zkoušce nadýchal přes tři promile a střízlivět pak musel v policejní cele. Věc šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku a občanskému soužití.

Útok na svědka trestného činu

Devatenáctiletý mladík z Jesenicka si v těchto dnech vyslechl sdělení podezření z trestného činu výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví. Podle kriminalistů měl začátkem května letošního roku v areálu sportoviště ve Zlatých Horách napadnout o rok mladšího známého, a to kvůli jeho předchozí svědecké výpovědi na policii. Ta podezřelého zřejmě natolik roznítila, že se rozhodl celou záležitost řešit po svém. Do osmnáctiletého mladíka nejprve strčil, až upadl z lavičky a poté jej měl několikrát kopnout do zad a udeřit do hlavy a způsobit mu tak naštěstí jen lehká zranění. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí agresivnímu muži podle trestního zákoníku až pětiletý trest odnětí svobody.

Neměl v čem chodit?

Jeseničtí policisté v pondělí 6. července v podvečer zadrželi v chodbě jednoho z panelových domů v Jeseníku 21letého mladíka, který si tam vyhlédl několik párů značkových bot. Jeho přítomnost v domě ale zaznamenali nájemníci, kteří zalarmovali policisty. Ti zjistili, že si podnapilý mladík, kterému naměřili bezmála dvě promile alkoholu v dechu, chtěl z domu odnést pět párů značkových bot v hodnotě za více než šest tisíc korun. Nebyl to ale jeho jediný prohřešek. Jak policisté záhy zjistili, neměl mladík v Jeseníku co pohledávat. Okresním soudem v Jeseníku mu byl totiž uložen trest zákazu pobytu v obvodu Okresního soudu Jeseník. Vzhledem k tomu, že mladík není na poli majetkové trestné činnosti žádným nováčkem, je nyní důvodně podezřelý nejen z trestného činu krádeže, ale také z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Slizoun

Obvinění ze spáchání zločinu pohlavní zneužití a dvou přečinů, ohrožování výchovy dítěte a podání alkoholu dítěti, si vyslechl 43letý muž z Jesenicka. Těchto závažných skutků se měl dopouštět v posledních 4 měsících na nezletilé příbuzné své partnerky. Dívku líbal, objímal a osahával na intimních místech. Byl s ní také v kontaktu přes sociální sítě a požadoval po ní fotografie obnaženého těla. „Na oplátku“ jí zasílal své nahé fotografie. Když byla dívka u nich na návštěvě, podával jí 43letý muž ve větší míře alkoholické nápoje. Situace, kdy byla dívka opilá, vždy zneužíval k osahávání. Tohoto jednání se obviněný dopustil i přesto, že znal skutečný věk dívky. V případě uznání viny mu hrozí až trest odnětí svobody na osm let.

Velká kadibudková loupež vyřešena

Díky všímavosti jedné občanky policisté rozuzlili případ odcizené mobilní toalety v Jeseníku, o kterém jsme informovali 12. června. Toaleta měla zmizet někdy v době od 28. května do 4. června z parkoviště u nafukovací sportovní haly. Dámská toaleta, vybavená umyvadlem, měla velmi netradiční barvu, a to růžovou. Hned po oznámení policisté kontaktovali firmu, která mobilní toaletu na parkoviště zapůjčila. Krádež toalety jim potvrdili. Po uveřejnění tiskové zprávy o krádeži toalety se na policisty obrátila žena, která si jela na začátku června na parkoviště trénovat couvání a přitom si všimla nákladního vozidla, které mobilní toaletu nakládalo. Tato informace policistům velice pomohla. Typ a poznávací značku vozidla policisté zjistili vzápětí. Nakonec se potvrdilo, že firma mobilní toaletu plánovaně odvezla, jen se tato informace nedostala k těm správným uším.

“Velice děkujeme všímavé ženě za pomoc a ochotu se podělit o informace, které navedly vyšetřování tím správným směrem,” uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Výtržnice

Obvinění ze spáchání přečinů výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu si vyslechla 45letá žena z Jesenicka, která si po požití alkoholu vybíjí zlost na lidech okolo sebe. V březnu v jesenickém obchodním centru fyzicky napadla 20letou ženu. Poškozenou shodila na zem, několikrát ji udeřila pěstí do hlavy, chytila ji za vlasy a smýkala s ní po zemi. O tři měsíce později podobným způsobem napadla 54letou ženu. I zde hrál svou roli alkohol. Poslední incident se odehrál ve středu 24. června na Masarykově náměstí v Jeseníku. Okolo 3 hodiny odpoledne zde napadla 32letého muže, kterého udeřila pogumovanou šestikilovou činkou do hlavy. Naštěstí napadený muž neutrpěl žádné vážnější zranění.

V případě uznání viny hrozí 45leté ženě až trest odnětí svobody na tři roky.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP