Kontaktní centrum pro lidi bez domova

Společnost WAREX, kterou známe jako jesenického výrobce obytných kontejnerů, ocelových konstrukcí a výměnných nástaveb se podílí na řešení problému osob bez přístřeší v Brně v době koronavirové krize.

Po uzavření denních stacionářů na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR se lidé bez domova začali shromažďovat v centru města. Z důvodu opatření proti šíření nákazy bylo tedy nutné pro tyto osoby vytvořit náhradní zázemí, kde by mohly pobývat během dne.

Jedno z těchto kontaktních center na ulici Vlhká v Brně realizovala společnost WAREX. Celá stavba zázemí včetně terénních úprav trvala pouhých 6 dní a obytné kontejnery použité pro stavbu zázemí byly vyrobeny ve výrobním závodě v Jeseníku.

Realizovaná modulární stavba kontaktního centra poskytuje na ploše 120 metrů čtverečních hygienické a sociální zázemí pro lidi bez přístřeší, prostory pro jejich případné ošetření a testování na COVID-19 a také zázemí pro zúčastněné sociální pracovníky a dobrovolníky.

Toto kontaktní centrum je typickým příkladem využití obytných kontejnerů a modulární výstavby jako dočasného řešení nebo v případě nouze. Pokud je předem známo, že stavba je pouze dočasná, lze ji realizovat i formou pronájmu obytných kontejnerů.

Výrobní ředitel společnosti WAREX, pan Martin Králík nám řekl: “V tomto případě se naplno projevily výhody modulární stavby. Jednak je to rychlost, se kterou jsme schopni stavět, dále nižší cenová náročnost a potom také snadná možnost odstranění stavby anebo její přesunutí na jiné místo, při změně podmínek a potřeb jejího užívání.”

Kontaktní centrum zřídilo město Brno a provozuje jej Společnost Podané ruce. Plošné testování osob bez domova na nemoc COVID-19 zde provádí dobrovolníci z řad studentů Masarykovy univerzity v Brně.

Zdroj a foto: tz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.