VEDENÍ MĚSTA DEBATOVALO S OBČANY O KRUHOVÉM OBJEZDU A INVESTICÍCH

Popojíždějící auta, tvořící se kolony, proplétající se chodci. Tak to vypadá během ranní i odpolední špičky poblíž Hotelu Praděd v Jeseníku, kde o tomto problému diskutovalo 4. března vedení radnice s veřejností za účasti odborníků v Kině Pohoda. Další okruh témat tvořily investiční akce města. Na Setkání s občany dorazilo zhruba pět desítek lidí.

V úvodu dvouhodinové debaty představil Luděk Cekr, autor dopravní studie, několik možných variant, jak vyřešit dopravní situaci v téměř samotném centru Jeseníku. Průsečnou křižovatku, oddálení křižovatek, vybudování kruhového objezdu a ztížení průjezdu Poštovní ulicí. Za nejvhodnější z nich pak označil vybudování kruhového objezdu. „K této variantě, která je v souladu s územním plánem, se přiklání i dopravní komise města. Nicméně v této chvíli stále není nic rozhodnuto, další jednání budou pokračovat,“ uvedl místostarosta Jeseníku Václav Urban s tím, že radnice tímto reaguje na výsledek pocitové mapy. V ní totiž sami občané označili zmíněnou lokalitu jako jedno z nejnebezpečnějších míst ve městě. Během setkání byla prezentována také studie Jiřího Bace, která rovněž  počítá s kruhovým objezdem. Zda však v Jeseníku vznikne další okružní křižovatka rozhodnou zastupitelé na některém ze svých zasedání. Konečný verdikt tak bude na komunálních politicích.

Návrh okružní křižovatky – Ing. Bac

Další témata, která zazněla na setkání s veřejností, bylo vybudování multifunkčního hřiště s ledovou plochou a skateparku. S umístěním prvního sportoviště o rozměrech 22 krát 45 metrů se počítá za městskou sportovní halou v Dukelské ulici. V létě by sloužilo například pro florbal, volejbal, in-line hokej či košíkovou, v zimě pak bruslařům. „Nespornou výhodou nového sportoviště je jeho variabilita, do budoucna ho lze například rozšířit, což by uvítali především hokejisté nebo dokonce i přemístit. Pokud by k tomu přece jen došlo, nepřijde tato investice vniveč,“ zdůraznil Jiří Uher, vedoucí Oddělení investic Městského úřadu Jeseník. Poslední téma včerejší debaty se věnovalo výstavbě skateparku, který nahradí stávající dnes již zastaralé hřiště, jež využívají vyznavači skateboardingu. Na své si však přijdou i bikeři a koloběžkáři, ti zde rovněž najdou vhodné zázemí pro sportování. V budoucnu pak má tato lokalita sloužit také pro setkávání lidí a pořádání společenských akcí. „Jsem velmi ráda, že v Jeseníku vzniknou nová sportoviště, o kterých se mluví už několik volebních období. Multifunkční hřiště s ledovou plochou, které nahradí lázeňské kluziště, má velké plus v podobě celoročního využití a věřím, že to ocení široká veřejnost. Nový skatepark se zase stane splněným snem mladých lidí a dětí, kteří po jeho obnově volali dlouhé roky,“ uzavřela starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

Výše uvedené projekty si můžete prohlédnout zde, dopravní studie bude zveřejněna v nejbližší době.

tz