JE TO PRO JESENÍK VELKÁ PŘÍLEŽITOST K ROZVOJI NOVÝCH TECHNOLOGIÍ, ŘÍKÁ MAJITEL FIRMY FENIX GROUP CYRIL SVOZIL

Ve středu 22. ledna město Jeseník navštívili zástupci společnosti Vodafone, se kterým bude město spolupracovat na budování digitální infrastruktury, využívání 5G technologií a rozvoji chytrých měst. Jednali jak s vedením města, tak s budoucími partnery.

Jeseník se stane jedním z míst dobré praxe v oblasti rozvoje technologií spojených s 5G sítí, které nás v nejbližších letech čeká jak v Česku, tak v celé Evropě. Na několika vybraných místech se bude ověřovat efektivní zapojení nové technologie pro zvyšování kvality prostředí obyvatel v různých oblastech života, například v dopravě, zdravotnictví nebo vzdělávání, či také zkvalitnění výroby v soukromém sektoru. Jedním z těchto míst je Gymnázium Jeseník, které sklízí dlouhodobé úspěchy na poli robotiky či Střední průmyslová škola.

“5G pro školu znamená příležitost inovovat a rozvíjet vzdělávací nabídku školy směrem k novým technologiím, jako jsou např. virtuální laboratoře. Díky této konkurenční výhodě škola získává prostor pro novu spolupráci s firmami při vzniku nových povolání, které do budoucna budou požadovány na trhu práce,” říká ředitel školy Jiří Viterna.

Mezi zapojené zástupce soukromého sektoru pak patří například společnost Fenix Group s.r.o. “Tento projekt je pro naši firmu příležitostí otestovat si v předstihu možnosti sítě 5G a IoT (internetu věcí) pro řízení našich výrobků i výrobních technologií,” říká majitel společnosti Cyril Svozil.

tz