Po necelém půlroce byla ukončena sbírka pro rodinu, která díky ničivému požáru přišla o svůj dům

Sbírku pro rodinu Nakládalových vyhlásila obec Bělá pod Pradědem ve spolupráci s Charitou Jeseník, která ji zaštítila. „Lidé mohli přispívat na sběrných místech nebo převodem na účet. Díky podpoře veřejnosti se zde sešlo krásných 327.143,74 Kč,“ upřesnila ředitelka Charity Jeseník.

Z původního domu nezůstalo vůbec nic. Nakonec musel být celý zbořen. „Tato částka by měla společně s financemi od pojišťovny stačit na vybudování nového domu. Bude sice menší a obyvatelné bude zatím jen přízemí, ale zbytek se postupně svépomocí dokončí. Nyní již čekáme na projektovou dokumentaci a do příštích Vánoc bychom už měli bydlet,“ říká pan Nakládal.

Nyní bydlí v obecním bytě, který obec poskytla bez nájmu, a kde by chtěli setrvat, než se přestěhují do nového.

„Jsme velmi rádi, že výtěžek sbírky dopomohl k tomu, že ve spojení s ostatními financemi stačí na stavbu nového rodinného domu. Je jasné, že na tak hrozný zážitek nikdy zcela nezapomenou, ale snad tento nový dům alespoň dopomůže k jeho zmírnění,“ doplnil starosta.

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám pomohli jak už finančním příspěvkem, nebo jakýmkoliv jiným způsobem. Podpora od veřejnosti nás velice překvapila a nesmírně si jí vážíme. Je pro nás velkou posilou,“ dodal pan Nakládal s manželkou.

TZ