UMĚLECKÝ OBJEKT OŽIVIL MĚSTSKÝ PARK

Lelkovadlo. Tak nazvala umělecká a architektonická skupina REZ svou multifunkční dřevěnou skulpturu na náměstí Hrdinů v Jeseníku, která vznikla s podporou Jana Marečka a jeho Alternativního truhlářství u příležitosti česko-německého festivalu V centru/Im Zentrum.

„Cílem je oživit park v blízkosti bývalé městské knihovny, který nabízí jen několik laviček k posezení a lidé ho využívají především jako průchod mezi Lipovskou a Dukelskou ulicí. Přesto si tento parčík oblíbilo hodně mladých lidí, a tak vznikl nápad vytvořit místo, kde se mohou setkávat a třeba jen lelkovat. Jako vždy když se jedná o umělecký objekt, který je volně přístupný, měla by veřejnost dbát na svoji bezpečnost,“ uvedla za organizátory festivalu, jenž proběhl koncem minulého týdne Zdeňka Morávková.

Do původního objektu knihovny v Lipovské ulici mohou zájemci zavítat během nadcházejících dvou víkendů, 28.-29. září a 5.-6. října od 10 do 17 hodin, kdy budou doznívat ozvěny uměleckého festivalu V centru/Im Zentrum. Další příležitostí je Den architektury, a to ve čtvrtek 3. října od 19 hodin, kdy proběhne debata hostů s veřejností o způsobech oživení veřejného prostoru. Lidem se tak nabízí další možnost prohlédnout si výjimečná díla českých i německých umělců.

TZ