MĚSTO JESENÍK ZVAŽUJE PRODAT POZEMEK PRO BYTOVÝ DŮM

Nedostatek bytů. To je důvod, proč se vedení radnice zaobírá myšlenkou prodeje stavební parcely v centru města, kde by v budoucnu mohl vyrůst bytový dům. Zatím je však tato vize teprve na samém počátku.

„Zvažujeme možnost zveřejnění záměru prodat pozemek na Dukelské ulici nad budovou městské policie. Nyní se konzultují bližší podmínky,“ řekl vedoucí oddělení investic Jiří Uher. Jak dále poznamenal, pozemek o rozloze přes 3000 metrů čtverečních je již zasíťovaný. Dalšími plusy, které by mohly nalákat developery do Jeseníku, je poloha pozemku a veškerá občanská vybavenost, která je v jeho těsné blízkosti. Od obchodů, úřadů, škol až po sportoviště. „Byli jsme na zkušené v Pacově, kde se toto městečko na Vysočině rozhodlo řešit bytovou výstavbu formou spolupráce s developerem. Tato cesta se nám jeví jako přínosná. Jsme ale úplně na začátku, zvažujeme různé varianty řešení tak, aby byly výhodné pro všechny strany. Nicméně tato záležitost musí projít všemi orgány města a konečné slovo při prodeji pozemku budou mít zastupitelé,“ okomentoval současný stav místostarosta Tomáš Vlazlo.

Další možnost bydlení pak představují developerské projekty. Lokalita Luční II., kde se pracovníci místních technických služeb pustí během druhé poloviny září do výstavby místní komunikace, nabídne 14 parcel pro rodinné domy. S těmi se počítá také v lokalitě Raisova, která je určena pro zástavbu bytovými i rodinnými domy. Zde zatím běží projektová příprava. Nejdál je tak zřejmě projekt Bydlení Na Pile. Do této části města směrem na Rejvíz, kde letos nechala jesenická radnice vybudovat nový chodník včetně autobusové zastávky, se bude zanedlouho stěhovat první rodina. O pojmenování nové ulice rozhodnou zastupitelé, nicméně stavebníci si přejí, aby do kolonky adresa vypisovali název Šumná, a to podle nedalekého potoku. Poslední velká lokalita v blízkosti Jeseníku, kde se plánuje výstavba rodinných domů, je na takzvaném Lipovském kopci.

rik