OKOLÍ ALBERTA PROJDE PROMĚNOU

Revitalizace okolí prodejny Albert je těsně před zahájením. Již příští týden se pracovníci technických služeb pustí do úprav, jež přispějí ke zlepšení vzhledu veřejného prostranství a zároveň zvýší komfort lidem, kteří tam míří za nákupy.

„Práce začnou v pondělí 15. července z boční strany od Jiráskovy ulice. Předem se omlouváme za případné komplikace s průchodem či parkováním,“ uvedla vedoucí oddělení majetku Monika Nepejchalová. Chodníky v asfaltové podobě nahradí zámková dlažba, obnoví se lavičky a počítá se například s úpravou parkoviště před Albertem. „Maminky s kočárky a také lidé na vozíčku jistě ocení vybudování rampy na hlavním schodišti, která jim umožní snadnější přístup do prodejny nebo k bankomatu,“ uvedla městská architektka Sara Wahaishi. Zároveň zmizí nevzhledný betonový květináč a proměnou projde i zeleň. Okolí prodejny se tak má více odclonit, aby bylo více přehledné a nelákalo například k popíjení alkoholu na veřejnosti.

Proměna okolí přijde celkem na téměř 600 tisíc korun, z toho 400 tisíc daroval AHOLD Czech Republic, zbytek zaplatí město ze svého rozpočtu. Iniciátorkou jednání s výše uvedenou firmou byla starostka města Zdeňka Blišťanová. „Před rekonstrukcí prodejny, která proběhla v minulém roce, jsme této společnosti navrhli, aby se také změnilo její okolí. Výsledkem schůzky pak byla darovací smlouva na zmíněných 400 tisíc korun,“ dodala starostka Jeseníku.

rik