Okresní lumpárny uplynulých dní

Jeseničtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody ve stadiu pokusu.

Obrátila se na ně mladá žena z Jeseníku s tím, že se na jejich oplocené zahraně měly koncem května pohybovat dosud nezjištěné osoby, které si ze zahrady odnesly svačinový box a skleněnou dózu. Z volně přístupné chodby vedlejšího domu pak zmizely zahradnické nůžky, pracovní rukavice, ale také několik sklenic zavařenin. Dostat se zřejmě chtěly také na balkón, přitom je však vyrušil soused. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 900 Kč.

Provoz na silnici mezi Štachlovicemi a Starou Červenou Vodou komplikovala ve čtvrtek 6. června 2019 po deváté hodině dopoledne havárie nákladního vozu s přívěsem naloženým balíky slámy. Šestadvacetiletý řidič se tam s nákladní soupravou převrátil na pravý bok do příkopu poté, co v levotočivé zatáčce najel, dle svého vyjádření, kvůli vyhýbání se protijedoucímu vozidlu na krajnici. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Případné ovlivnění řidiče alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 200 000 Kč. K vyproštění nákladního vozu došlo krátce před 11. hodinou. Přestupek motoristy policisté vyřešili uložením pokuty příkazem na místě.

Ve čtvrtek 6. června 2019 po půl desáté večer vyjeli dopravní policisté do Jeseníku, část Bukovice, k další havárii vozidla. Podle prvotního šetření tam za volant vozu zn. Mercedes Benz usedla v doprovodu majitele vozidla 27letá žena, aniž by byla držitelkou příslušného řidičského oprávnění. Ta měla nekontrolovatelně vyjet z odstavné plochy, prorazit oplocení přilehlého domu a v zahradě narazit do stromu. Také v tomto případě se nehoda obešla bez zranění. Přivolaní policisté ženu vyzvali, aby se podrobila dechové zkoušce. Při té jí byla opakovaně naměřena hodnota bezmála jedno promile alkoholu v dechu. Škoda způsobená při havárii byla předběžně odhadnuta na 17 000 Kč. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této havárii došlo, jsou předmětem dalšího šetření.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.