Město Jeseník vyžaduje dodržování dohod a pravidel, z toho důvodu padlo i trestní oznámení

Rozkopaná Tovární ulice a neoprávněné uskladnění dřeva v zóně Za Podjezdem jsou důvody návrhu na správní řízení, v druhém případě trestního oznámení, které podalo město Jeseník.

„Město začne důrazně vyžadovat dodržování dohod, pravidel, a to především s ohledem na zajištění komfortu a bezpečí občanů. Proto podalo trestní oznámení na společnost, která má neoprávněně uskladněné dřevo Za Podjezdem a podnět na zahájení přestupkového řízení s firmou, která stále neopravila Tovární ulici,“ uvedl místostarosta města Tomáš Vlazlo.

Svou roli sehrála i kritika veřejnosti především na špatný stav cesty v Tovární ulici, kde vloni proběhla rekonstrukce plynovodu. „Pracovníci firmy dosypávali pouze výmoly, ale k opravě místní komunikace i přes naše četné urgence nedošlo. Město hodlá položit nový povrch v celé její šíři s tím, že za firmou půjde zaasfaltování rýh a za městem zbytek vozovky,“ vysvětlila vedoucí oddělení majetku Monika Nepejchalová. Ani koordinační schůzka všech zainteresovaných stran nesjednala nápravu, a proto se město rozhodlo pro tento krok.

Druhý případ se týká neoprávněně uskladněného dřeva v zóně Za Podjezdem, a to na pozemku města. „Firma měla pozemek pronajatý do 19. března letošního roku, smlouva ale nebyla na dubnovém zasedání rady města prodloužena a k vyklizení pozemku nedošlo,“ zdůraznil místostarosta Tomáš Vlazlo. Podstatný problém však spočívá v nezabezpečení pozemku a složeného dřeva, a to zejména z důvodu ohrožení veřejnosti užívající bezprostředně sousedící cyklostezku. Město rovněž eviduje několik podnětů od občanů a celou záležitostí se zabývali  také zastupitelé na dubnovém zasedání. „Společnost sice město opakovaně ujišťovala, že dojde k vyklizení pozemku, avšak do dnešního dne se tak nestalo,“ dodal Tomáš Vlazlo.

Vzhledem k pokračujícímu neoprávněnému užívání pozemku podalo město Jeseník trestní oznámení ve věci podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení a neoprávněného užívání cizí věci.

Autor a foto: rik

One Response to Město Jeseník vyžaduje dodržování dohod a pravidel, z toho důvodu padlo i trestní oznámení

  1. Eva napsal:

    Jízda na Tovární je teď opravdu za trest. Jedu 20 km/hod, víc to nejde přes ty díry, a stejně mi přijde, že se mi moje dva roky staré auto rozpadne, když každou chvíli zahučí do hluboké díry. Nedejbože když prší a někdo jde po chodníku. To můžete jet 5 km/hod a stejně je ohodíte, protože těm dírám se prostě nedá vyhnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.