Okresní lumpárny uplynulých dní

K havárii mladé řidičky vyjížděli policisté v pátek 10. května do Žulové. Pětadvacetiletá žena jela směrem na Vápennou. Když projížděla pravotočivou zatáčkou, lekla se protijedoucího nákladního vozidla a strhla řízení vpravo.

Na mokré vozovce se vůz dostal do smyku, vyjel na svah vedle silnice a převrátil se na bok. Řidička při dopravní nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Dechová zkouška byla negativní. Na vozidle vznikla škoda za 40.000 Kč.

Větší škodu poškozením než na odcizených věcech způsobil neznámý pachatel v Jeseníku, Lázních. Někdy v noci na neděli 12. května pachatel rozbil boční okno u vozidla odstaveného na parkovišti. Z kufru poté odcizil nazouvací boty, plastový box s hydraulickým zvedákem a tašku s ručním nářadím. Mimo okna pachatel také poškodil boční dveře, na kterých vytvořil promáčklinu. Krádeží způsobil pachatel škodu za 3.500 Kč a poškozením vozu 7.000 Kč.

Další vozidlo bylo poškozeno na parkovišti o kousek dál. Do tohoto vozu se však pachatel nevloupal. Boční okna náporu zloděje odolala. Na oknech zůstaly škrábance a na dveřích prohlubeň. Majitel vyčíslil způsobenou škodu na 30.000 Kč.

Škodu přes 45.000 Kč způsobil dosud neznámý pachatel, který kradl ve Vidnavě. Během víkendu se vloupal do komory v bytovém domě. Z komory poté odcizil elektrokolo – horské jízdní kolo zn. Norco. Pětatřicetiletý majitel vyčíslil způsobenou škodu na odcizeném kole 45.000 Kč a na vypáčeném zámku 200 Kč.

Policejní komisař v těchto dnech zahájil trestní stíhání 22leté ženy ze Zlatých Hor pro spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Obviněná žena měla v polovině ledna letošního roku vniknout do sklepních prostor panelového domu ve Zlatých Horách. U jedné ze sklepních kójí vytrhla dřevěné laťky a uvnitř odcizila batoh, ve kterém byla uschována motorová pila zn. Jonsered, vše v hodnotě 8.000 Kč. O pár dnů později pak žena měla navštívit 58letého muže. Během chvilky nepozornosti mu měla z kuchyně odcizit mobilní telefon zn. Samsung J3. Mladá žena chtěla telefon původně zpeněžit, to se jí však nepodařilo. Když zjistila, že ji 58letý muž z krádeže podezírá, mobilní telefon mu vrátila.

Tohoto jednání se 22letá žena dopustila i přesto, že za podobné jednání byla v posledních třech letech již pravomocně odsouzena.

K dopravní nehodě nákladního vozidla vyráželi policisté ve středu 15. května do Velkých Kunětic. Šestadvacetiletý muž jel s nákladním vozem zn. Ford Transit ve směru od Strachoviček na Velké Kunětice. Když se míjel s protijedoucím vozidlem, najel na nezpevněnou krajnici. Tím se vůz dostal do smyku, přejel do protisměru a vjel do levého příkopu. Zde se vozidlo převrátilo na bok a střechou narazilo do stromu. Zranění utrpěl pouze 56letý spolujezdec. Požití alkoholu bylo u řidiče vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda za 20.000 Kč.

Třicetiletý muž ze Žulové si vyslechl podezření ze spáchání hned tří přečinů, a to porušování domovní svobody, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve středu 15. května byli policisté přivoláni do Kobylé nad Vidnavkou k dopravní nehodě osobního vozidla. Podezřelý řidič jel s vozem zn. Seat Alhambra ve směru na Velkou Kraš. Při průjezdu ostrou zatáčkou vyjel mimo silnici a postupně narazil do dvou keřů, sjel ze svahu a narazil do stromku a dopravní značky. Zde vozidlo zůstalo stát. Když na místo přijeli policisté, provedli u 30letého muže dechovou zkoušku na alkohol a test na drogy. Přístroj Dräger naměřil pozitivní hodnotu 4,13 ‰ alkoholu. Pozitivní byl i orientační test na drogy, a to na metamfetamin. Během vyšetřování dopravní nehody policisté zjistili, že soud uložil 30letému muži zákaz řízení všech motorových vozidel až do ledna 2021 a že si havarovaný vůz před pár hodinami „vypůjčil“ z garáže v Kobylé nad Vidnavkou. Předtím však vnikl do domu a klíče od vozu odcizil na chodbě. V případě uznání viny hrozí 30letému muži až trest odnětí svobody na tři roky.

Z distribuce marihuany jsou podezřelí dva muži z Javornicka, ve věku 26 a 36 let. Mladší z podezřelých měl v dubnu prodat dvěma zájemcům marihuanu a také jim pak domluvit odkup většího množství marihuany. Prodávajícím měl být právě druhý z podezřelých, a to 36letý muž. Ten zájemcům předal vzorek na vyzkoušení. Protože zájemcům „zboží“ vyhovovalo, objednali si u 36letého muže marihuanu za 4.000 Kč. Podezřelý muž si peníze nechal vyplatit na ruku a hned zmizel. Marihuanu už mužům nedodal. Policejní komisař sdělil oběma mužům podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který jim v případě uznání viny nyní hrozí až trest odnětí svobody na 5 let.

Přímo při výrobě pervitinu přistihli policisté v sobotu 18. května 31letého muže z Jeseníku. Nebyla to však náhoda. Policisté z oddělení obecné kriminality 31letého muže sledovali již několik měsíců. Všechny suroviny si obstarával sám. Léky potřebné na výrobu drogy nakupoval v Polsku. Drogu vyráběl na různých místech, po lesích a v bytech na Jesenicku a Javornicku. Vyráběl ji pro svou potřebu, ale také ji poskytoval dalším uživatelům drog. Jedenatřicetiletý muž si vyslechl obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP