Okresní lumpárny uplynulých dní

Policejní komisař v těchto dnech sdělil podezření dvěma cizincům ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování. V neděli 5. května měli přijet do obce na Javornicku a prohledávat bytový dům. Bouchali na jednotlivé byty s tím, že hledají muže, se kterým měli spor. Šestadvacetiletý podezřelý byl vybaven sekerou a mladší z podezřelých, 21letý muž, držel v ruce kovovou tyč s drátem. Nejméně dvěma ženám, které otevřely svůj byt, vyhrožovali, že hledanému muži useknou a rozseknou hlavu. Tímto jednáním tak u přítomných a pak i u hledaného muže vzbudili důvodnou obavu o život a zdraví. Podezřelým mužům v případě uznání viny hrozí až trest odnětí svobody na tři roky.

Před druhou hodinou odpolední ve čtvrtek 9. května se v Mikulovicích, část Široký Brod, odehrála dopravní nehoda nákladního vozu. Pětašedesátiletý muž s vozem zn. Mercedes – Benz jel ve směru na Písečnou. Při jízdě se míjel s protijedoucím nákladním vozem, a proto najel na krajnici. Pravými koly však vyjel mimo komunikaci a sjel do příkopu. Zde zůstal nákladní vůz ležet na pravém boku. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 15.000 Kč.

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je nyní důvodně podezřelý 29letý muž ze Šumperska. Policisté podezřelého muže zastavili ve voze zn. Mercedes v neděli 12. května ve Vikýřovicích. Během lustrace v evidenci řidičů policisté zjistili, že muž má uložen zákaz řízení všech motorových vozidel až do dubna 2020. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol a drogy. Dräger naměřil hodnotu 0,22 ‰ alkoholu a orientační testr vyšel pozitivně na látku amfetamin/metamfetamin. Ani s jedním výsledkem 29letý muž nesouhlasil. Následnému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči se odmítl podrobit. Policisté muže zadrželi a umístili ho do policejní cely. Také mu zadrželi jeho řidičský průkaz. V případě uznání viny hrozí muži až trest odnětí svobody na 3 roky.

Policisté museli vykázat ze společného obydlí 30letého muže z Loučné nad Desnou. Ve čtvrtek 9. května se na policisty obrátila 78letá žena, která měla problém se svým 30letým vnukem. Vnukovi nabídla pomocnou ruku a dovolila mu u ní bydlet. Ve čtvrtek však muž již ráno začal požívat alkohol a seniorku slovně a fyzicky napadat. Seniorka proto raději z bytu odešla. Když se žena odpoledne vrátila zpátky, situace se opakovala a opět musela před vnukem z bytu utéct. Agresivního muže policisté zadrželi a umístili ho do policejní cely. Před tím u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 3,62 ‰ alkoholu. Slovní a fyzické útoky na seniorku probíhaly již delší dobu, proto policisté využili svého oprávnění a muže z bytu vykázali na 10 dnů.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP