Okresní lumpárny uplynulých dní

Ve večerních hodinách 8. května prováděli policisté dohled nad silničním provozem. Po dvaadvacáté hodině zastavili na ul. Husova v Jeseníku vůz zn. Hodna Civic. Za volantem seděl 32letý muž, který se dobrovolně podrobil dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,3 ‰ alkoholu. Následovalo lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz. Nyní je 32letý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V pondělí 6. května 2019 po půl osmé ráno přijali policisté oznámení, že na silnici mezi Velkými Kuněticemi a Vidnavou na Jesenicku došlo k havárii nákladního vozidla. Podle prvotního šetření tam řidič s vozem Renault Midlum sjel do silničního příkopu poté, co najel příliš rychle do mírné levotočivé zatáčky a brzděním byl nucen reagovat na jízdu protijedoucího nákladního vozidla. Při brzdění dostal s vozem smyk a sjel za pravou krajnici. Havárie se obešla bez zranění. Řidič se na místě podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Při havárii došlo k poškození směrového sloupku a vznikla také škoda na přepravovaném nákladu, která byla předběžně odhadnuta na 10 000 Kč. Na vozidle vznikla škoda za předběžně 40 000 Kč. Veškeré příčiny a okolnosti, za kterých k této havárii došlo, jsou předmětem dalšího šetření. (V příloze přikládám fotografie).

Škodu za více než 11 000 Kč má na svědomí prozatím neznámý pachatel, který 7. dubna 2019 po druhé hodině v noci na nám. Svobody v Jeseníku pomocí kamene rozbil skleněné výplně na dvou oknech nově vystavěné budovy. Za své vzala také skleněná výplň okna na přilehlé budově. S ohledem na dodatečně vyčíslenou výši způsobené škody věc šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Za uvedený čin lze dle trestního zákoníku uložit, mimo jiné, trest odnětí svobody až na jeden rok.

Jeseničtí policisté pátrají po pachateli, který se v blíže nezjištěné době od čtvrtečního večera do pátečního odpoledne (3. 5. 2019) vloupal na fotbalovém hřišti v České Vsi do kiosku s občerstvením. Poté, co rozbil skleněnou výplň okna, zevnitř odcizil jak alkoholické, tak nealkoholické nápoje. Provozovateli kiosku způsobil škodu přes 4 000 Kč. Věc šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP