V Lipové-lázních vyhořela střecha ubytovací chaty

Tři jednotky hasičů se v nočních hodinách pátku 12.4.2019 podílely na likvidaci požáru střechy ubytovací chaty v Lipové-lázních na Jesenicku. Prvotní popis v tísňovém hovoru na linku 112 předznamenal problémy s komínových tělesem, dojíždějící jednotky návazně upřesnily rozšíření požáru do celé střešní části.

Operační středisko k  místu vyslalo profesionální jednotku požární stanice Jeseník, přesněji posádky dvou cisternových vozidel a výškové techniky. Z řad dobrovolných hasičů také jednotky Jeseník a Lipová-lázně. Hasičům se v krátkosti podařilo požár lokalizovat. “Z objektu se včas do bezpečí dostala téměř třicítka dětí a sedm instruktorů. Jednotky postupně provádí rozebírání vyhořelé dřevěné konstrukce, dohledávají drobná skrytá ohniska a provádí důkladnou kontrolu pomocí termokamerou,” uvedl mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Celá událost se obešla bez zranění osob. Výše škody po požáru bude majitelem určena dodatečně. Co přesně stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření. “Po odvětrání a ochladnutí požářiště zde z důvodu dohledu bude na několik následujících hodin zůstávat místní dobrovolná jednotka,” doplnil mluvčí.

Autor: hP, foto: HZOK