Projekt “Florbal hrou, hrajeme napříč Evropou” – 6.turnaj 6.4.2019 v Jeseníku

Šesté pokračování projektu se vrátilo do moderní sportovní haly v Jeseníku. V sobotu 6. dubna 2019 mladým florbalistům ze Základní školy Česká Ves, polského Opole a Domecka nechybělo nadšení, bojovnost a chuť do hry.

“Byli jsme svědky vzrůstající kvality jednotlivých týmů, které diváci, především spolužáci a rodiče domácích hráčů, velmi hlasitě povzbuzovali,” přiblížil atmosféru turnaje koordinátor projektu Jan Zaoral.

V nejmladší kategorii 5 – 7 let potvrdili roli favorita domácí pod vedením pana Mgr. Josefa Zbyňovce, opět v turnaji zvítězili a v celkovém hodnocení po šesti turnajích suverénně vedou. Při vyhlášení výsledků byli oceněni brankař Josef Sedláček, nejlepší střelec Stanislav Bařina a nejlepší hráč týmu Daniel Jurčák

V kategorii 8 – 10 let pokračovali ve vzrůstající výkonnosti žáci ZŠ Česká Ves pod vedením pana Mgr. Pavla Pytely, obsadili druhé místo za UKS Trolik Opole. Pro závěrečné vyhodnocení byli vybráni brankař Patrik Czedron, nejlepší střelec Kristian Suchý a nejlepší hráč Jan Vršan.

Nejvyrovnanější od začátku projektu je kategorie 10 – 13 let. Domácí se snažili zopakovat velmi dobrý výkon z minulého turnaje v Krapkowicích, ale opět skončili na druhém místě za Domeckem. Na taktické vyzrálosti a organizaci hry tohoto týmu je vidět systém práce trenéra pana Mgr. Josefa Zbyňovce. Oceněni byli brankař Jakub Šimko, nejlepší střelec Jan Podaný a nejlepší hráč Jiří Marinka.

Zpestřením sobotního programu byl odvetný turnaj trenérů, rozhodčích a organizátorů projektu z Opole, Domecka české Vsi. Domácím se pod vedením pana starosty České Vsi Ing. Petra Mudry podařilo přesvědčivě nad oběma soupeři zvítězit.

Příští turnaj 27.4.2019 v polské Opoli bude vyvrcholením projektu.

Autor a foto: JH