Okresní karamboly uplynulých dní

Škoda za 60.000 Kč byla způsobena při dopravní nehodě v Javorníku. Osmapadesátiletá řidička ve vozu zn. Fiat Seicento vyjížděla v úterý 9. dubna večer z Javorníku směrem na Bernartice. Žena se pravděpodobně plně nevěnovala řízení a narazila do přední jedoucího vozu zn. Ford Transit, který odbočoval vpravo na místo ležící mimo silnici. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní.

Ve čtvrtek 11. dubna, po osmé hodině ranní, havaroval u Lipové – lázní nákladní automobil. Osmapadesátiletý řidič sjížděl do Lipové – lázní z Pomezí. Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou nedbal zvýšené opatrnosti a pravými koly soupravy najel na krajnici. Když se plně naložená cisterna dostala mimo silnici a začala se převracet na bok, zachytila se o stromy. Řidič z dopravní nehody vyvázl bez zranění. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 800.000 Kč.

Vyproštění nákladního vozidla pak zkomplikovalo dopravu na celé odpoledne. “O půl druhé odpoledne požádala firma o uzavření silnice na půl hodiny, během které mělo dojít k vyproštění soupravy,” vysvětlila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Soupravu se však z příkopu vyprostit nepodařilo. Hned následoval i druhý hodinový pokus, který také nevyšel. Když se čekalo na příjezd dalšího vyprošťovacího vozu, byla silnice cca 3 hodiny průjezdná. “Poslední uzávěru policisté provedli od 18 do 22 hodiny. Během této doby se firmě podařilo nákladní soupravu vyprostit a dostat ji zpátky na silnici,” doplnila mluvčí.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP