Okresní lumpárny uplynulých dní

V noci na středu 27. února zastavili policisté v České Vsi řidiče pod vlivem alkoholu. Devětadvacetiletý cizinec seděl za volantem vozu zn. Škoda Felicia. Protože měli policisté podezření, že je řidič pod vlivem nějaké látky, vyzvali ho k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Jejich podezření se potvrdilo.

Přístroj Dräger naměřil hodnotu, a to 1,63 ‰ alkoholu. Muž se také dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté poté 29letého cizince zadrželi a umístili ho do policejní cely. Nyní je muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Krádež kabelky oznámila na policii 27letá žena z Jeseníku. Ve středu 27. února odpoledne navštívila jednu restauraci. Svou kabelku si odložila na zem vedle židličky. Zloděj kabelku v nestřežené chvíli odcizil. Žena měla v kabelce uloženy osobní doklady, peněženku s finanční hotovostí 300 Kč, platební kartu a svazek klíčů. Pachatel následně zneužil platební kartu a z účtu poškozené vybral 2.000 Kč. S kartou provedl také bezkontaktní platbu v nezjištěné výši. Tyto transakce poškozená pachateli velmi zjednodušila. V kabelce měla totiž uložen také papírek, na kterém měla napsaný PIN k platební kartě. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Obvinění ze spáchání přečinu krádeže si vyslechli dva muži z Ostravska ve věku 36 a 37 let. V polovině listopadu loňského roku se obvinění měli společně vloupat do osobního vozidla odstaveného na parkovišti u supermarketu v Jeseníku. Po vypáčení dveří odcizili ze sedačky spolujezdce tašku, ve které byly uloženy dva zdravotnické přístroje v hodnotě nejméně 58.000 Kč.

Starší z mužů se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl za podobné jednání v posledních třech letech pravomocně odsouzen.

Do policejní cely se dostala 32letá žena z Javornicka, která o víkendu zneužívala tísňové linky 155 a 158. Žena v sobotu 2. března dopoledne několikrát telefonovala na obě tísňové linky. Operátorům uváděla, že ji její matka ohrožuje nožem. Když na místo dorazili policisté, zjistili, že vše je jinak. Matka oznamovatelky v klidu vařila sobotní oběd a k žádným útokům nedocházelo. Policisté provedli u 32leté ženy dechovou zkoušku s výsledkem 3 ‰ alkoholu. Protože podnapilá žena nereagovala na poučení policistů a protiprávního jednání se chtěla dopouštět i nadále, policisté ženu zadrželi a umístili ji do policejní cely. Její jednání zatím řeší jako přestupky proti občanskému soužití a zneužívání tísňové linky.

Podezření ze spáchání přečinu krádeže si vyslechli tři muži z Javornicka ve věku 24, 37 a 60 let. Na konci loňského roku měli společně přijet ke statku v Javorníku, část Bílý Potok. Z volně přístupného pozemku pak měli odcizit kultivátor za traktor a koňskou lištovou sekačku na trávu. Oba stroje měli druhý den odevzdat ve sběrně druhotných surovin. Svým jednáním měli způsobit škodu za 10.000 Kč.

Podezření ze spáchání přečinu krádeže si vyslechli dva muži z Třince ve věku 21 a 22 let. V neděli 3. března před polednem vstoupili na neoplocený pozemek u neobydleného domu u Mikulovic. Po vytlačení vstupních dveří získali přístup do spodní části domu. Zde nalezli žebřík, který použili na to, aby se dostali do vrchního patra domu. Zde odcizili dřevěný kufřík s nerezovými příbory, který vynesli před dům. V momentě, když se chystali vynést z domu i dřevěný model plachetnice, byli zadrženi policisty. Ty na podezřelé mladíky upozornil všímavý občan.

Ze střechy panelového domu v Jeseníku chtěl v neděli 3. března skočit 33letý muž. Jeho jednání policistům oznámila jeho 52letá matka. Mladý muž chtěl ze střechy skočit kvůli tomu, že měl druhý den nastoupit do výkonu trestu. Dlouho se policistům nedařilo muže přemluvit, aby slezl dolů. Říct si dal až po hodině a půl po rozmluvě s jedním z kriminalistů. Hned poté policisté muže zajistili a umístili ho do policejní cely. V pondělí 4. března pak 33letého muže eskortovali do vazební věznice.

Posprejování vlaku oznámil na policii 32letý zaměstnanec drah. Neznámý pachatel se na vlakové nádraží v Lipové – lázních přikradl v noci na úterý 5. března. Na odstavné koleji si vyhlédl motorový vlak, na který nasprejoval 3 nápisy a jeden obrazec. Na své výtvory použil spreje žluté, bílé, černé, zelené, růžové a modré barvy. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 15.000 Kč. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Neznámý pachatel se vloupal do rekreační chaty v Bernarticích. Někdy v době od 27. února do 4. března vypáčil mříže a poté i vchodové dveře vedoucí do chaty. Když chalupu prohledal, u samostatně stojící kůlny vyboural část stěny a z ní odcizil zahradní traktor na sekání trávy. Do další kůlny se mu vloupat již nepodařilo. Způsobená škoda zatím nebyla vyčíslena.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.