Zahraniční premiéra mladých basketbalistů

Poslední lednovou neděli vyrazily děti z přípravky (kat. U10) Basketbal Jeseník poprvé za hranice, aby otestovaly soupeře v polském Prudniku. Místní kluby mají silnou základnu mládežnických týmů, a proto byla pozvánka na turnaj vítaným herním zpestřením pro všechny účastníky. I díky velké podpoře rodičů se podařilo poskládat početný tým 18 dětí, který se v konkurenci 3 polských klubů rozhodně neztratil.

Postupně se jeseničtí utkali se svými vrstevníky z Jedynka Niemodlin, MKS Smyk Prudnik a MOS Opole. I když šlo vesměs o vyrovnané souboje, výsledkově měli přeci jen navrch polští soupeři. Jejich převaha se projevila částečně i díky startu některých dětí starších ročníků, což bylo pro nás spíše motivací k ještě lepším výkonům.

Největší odměnou za konečné 4.místo byly získané zkušenosti z prvních mezinárodních zápasů a poznatek, že vyrovnaně lze hrát i se silnějšími protivníky. Zážitek z turnaje umocnila i výborná organizace s podporou města Prudnik, pro které je mládežnický sport evidentní prioritou.

Vyvrcholením letošní sezóny budou jarní turnaje v Náchodě a Ostravě, ale do té doby čeká mladé talenty ještě poctivé pilování a příprava na trénincích, které jsou zároveň i náborem nových zájemců. Probíhají každý týden pod vedením licencovaných trenérů a to v úterý od 14.30h (tělocvična ZŠ Adolfovice), středa od 15.30h (tělocvična ZŠ B. Němcové, Jeseník) a pátek od 14.30h (Městská sportovní hala Dukelská, Jeseník), děti (hoši i dívky) ročníku nar. 2005 a mladší.

Autor a foto: AK