Okresní karamboly uplynulých dní

Pravděpodobně nepozornost mladého řidiče byla příčinou dopravní nehodu v Jeseníku.

Ve středu 30. ledna v poledne chtěl 18letý muž vycouvat s vozem zn. Renault Megane na ul. Dukelskou. Přitom však nerespektoval dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a narazil do přední části vozu zn. VW Passat, který jel po hlavní silnici. Dopravní nehoda se obešla bez zranění.

U obou řidičů byla dechová zkouška na alkohol negativní. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 45.000 Kč.

.

Ve čtvrtek 31. ledna policisté opět řešili dopravní nehodu mladého řidiče. Před pátou hodinou odpoledne jel 19letý mladík s vozem zn. Citroën Xantia ve směru od Adolfovic do centra Jeseníku. Při jízdě před svým vozidlem neponechal bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu zn. Renault Megane. Devětasedmdesátiletý muž chtěl odbočit vlevo na místní komunikaci. Protože dával přednost protijedoucím vozidlům, byl nucen se svým vozem zpomalit. V tom momentě do něj narazil 19letý mladík. Požití alkoholu před jízdnou policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Na vozidlech vznikla škoda za cca 50.000 Kč.

Řidiče pod vlivem drog zastavili policisté ve čtvrtek 31. ledna v Mikulovicích. Jednačtyřicetiletý muž jel s vozem zn. Ford Focus směrem na Písečnou. Po kontrole dokladů policisté muže vyzvali k orientační dechové zkoušce na alkohol, která vyšla negativně. Protože měli policisté podezření na ovlivnění jinou látkou, vyzvali řidiče k dalšímu testu, tentokrát na drogy. Orientační testr ukázal pozitivní hodnotu na THC a amfetaminu. Po lékařském vyšetření a odběru krve policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP