Okresní lumpárny uplynulých dní

Javorničtí policisté v těchto dnech sdělili 19letému mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

Z dosavadního šetření totiž vyplynulo, že měl mladý muž koncem měsíce října loňského roku před budovou diskotéky v Javorníku bezdůvodně úderem do obličeje napadnout o dva roky staršího muže, který v průběhu incidentu utrpěl zranění. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí mladému muži za takové jednání podle trestního zákoníku až dvouletý trest odnětí svobody.

Jeseničtí policisté se zabývají dalším případem možného podvodného jednání. Včera se na ně obrátil 30letý muž, kterého začátkem ledna na inzertním internetovém portálu zaujala nabídka prodeje herní konzole PS4 za částku 3 000 Kč. Po domluvě s prodávajícím zaslal muž prostřednictvím poštovní poukázky požadovanou částku na poštu v Třebíči. Kupující si tam měl peníze vyzvednout, nicméně herní konzoli doposud zájemci nezaslal. Věc šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Zásilku, která nedoputovala do svého cíle, odevzdala policistům 37letá majitelka firmy z Jeseníku. Ve středu 23. ledna do firmy donesla poštovní doručovatelka nedoručený dopis. Protože adresát v Thajsku nebyl zastižen, zásilka se vrátila zpět na adresu odesílatele. Žena obálku otevřela a zjistila, že uvnitř je sušená zelená hmoty. Z tohoto důvodu celou věc oznámila na policii a zásilku odevzdala. Policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Policisté pátrají po pachateli, který se v sobotu 26. ledna vloupal do hotelového pokoje. Poté, co poškodil zámek dveří, pokoj prohledal. S sebou si odnesl kořist v podobě finanční hotovosti 2.000 Kč. Tu měla majitelka uschovanou v kabelce. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže.

Obvinění ze spáchání přečinu porušování domovní svobody si vyslechl 63letý muž z Jeseníku. Obviněný muž měl v pátek 25. ledna vniknout na oplocený pozemek u rodinného domu v České Vsi. Poté využil toho, že vstupní dveře do domu byly odemčené. Když vstoupil na chodbu, byl přistižen 65letým majitelem domu.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 45letého muže pro spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Obviněný muž si od května loňského roku neplnil povinnost vůči svým dětem, ačkoliv mu vyplývá z občanského zákoníku a byla mu také stanovena soudem. Na výživu svých dvou dětí měl měsíčně posílat celkem 8.000 Kč. Matkám dětí nyní dluží 64.000 Kč. Pětačtyřicetiletý muž se vyživovací povinnosti úmyslně vyhýbal, nikde řádně nepracoval a obživu si obstarával nezjištěným způsobem.

Prostřednictvím linky 158 oznámil 80letý muž na policii krádež vozíku. Neznámý pachatel v noci na pondělí 28. ledna přestřihl řetěz zajišťující bránu u domu v Mikulovicích. Ze zahrady poté odcizil nezajištěný přívěsný vozík. Krádeží vozíku byla 80letému majiteli způsobena škoda za 12.000 Kč.

Podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si vyslechl 31letý muž z Javorníku. V polovině listopadu loňského roku měl podezřelý muž usednout za volant vozu zn. Škoda Octavia a absolvovat cestu z Javorníku do Jeseníku. Řídit vůz měl i přesto, že má soudem vysloven trest zákaz řízení motorových vozidel do září 2020. V případě uznání viny 31letému muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

V pondělí 28. ledna oznámil na policii 61letý muž ztrátu peněženky. Tu měl vytratit pravděpodobně někde na nám. Svobody v Jeseníku. Muž měl v peněžence uloženy osobní doklady a finanční hotovost 11.743 Kč. Následující den byla na policii odevzdána nalezená peněženku. Uvnitř zůstaly jen doklady a drobné mince. Hotovost ve výši 11.700 Kč zmizela. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci.

Své zásilky se nedočkal 28letý muž ze Zlatých Hor. Před Silvestrem na internetu reagoval na inzerát nabízející ke koupi herní konzoli Sony Playstation 4. Mladý muž se s prodávajícím domluvil na platbě a poté na určený bankovní účet zaslal částku 6.000 Kč. Prodávající slíbil, že herní konzoli obratem pošle na adresu 28letého muže. To se však do dnešního dne nestalo. Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.

Zdroj: PČR, autor: hP