Řidiče podezřelého z dopravní nehody ve Vidnavě zastavil až náraz do policejního vozu

V neděli 20. ledna v brzkých ranních hodinách byli policisté přivoláni do Vidnavy k dopravní nehodě. Na ulici Radniční neznámý řidič s vozem zn. Opel Astra nezvládl řízení, přejel do protisměru a naboural do zaparkovaného vozu zn. Škoda Felicia. Následně neznámý řidič z místa dopravní nehody ujel.

Policejní hlídky se rozjely do okolí a začaly pátrat po vozidle. V souvislosti s pátrací akcí po neznámém vozidle chtěli policisté zastavit vůz zn. Opel Astra ve Staré Červené Vodě. “Jeho řidič však nerespektoval pokyn k zastavení a začal ujíždět,” uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Policisté vůz pronásledovali až do Vidnavy, kde řidič odbočil na louku. Když řidič strhl řízení vozu doprava, policista služební vozidlo zastavil. Řidič s vozem opel však pokračoval v jízdě dál a naboural do policejního vozu, na kterém způsobil škodu za 15.000 Kč. Osmatřicetiletého muže, který seděl za volantem, policisté zadrželi a umístili do policejní cely. “Ještě před tím se však 38letý muž odmítl podrobit jak dechové zkoušce na alkohol, tak lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči,” doplnila mluvčí.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP