Okresní karamboly uplynulých dní

Škoda přes jeden a půl milionu korun byla způsobena při dopravních nehodách, které se na Jesenicku odehrály ve čtvrtek 3. ledna.

K první nehodě policisté vyjížděli hned ráno po 6 hodině. V katastru obce Lipová – lázně se střetl traktor s nákladním vozidlem. Traktor s pluhem ošetřoval místní komunikaci vedoucí od lomu Smrčník ve směru k Pomezí. Při průjezdu zatáčkou přejel 44letý řidič částečně do protisměru a radlicí narazil do projíždějícího vozu zn. Toyota Hilux. Na toyotě vznikla škoda za 150.000 Kč.

O tři hodiny později pak policisté zamířili k Mikulovicím, kde havarovaly dvě osobní vozidla. Čtyřiatřicetiletý muž s vozem zn. Volkswagen Golf jel ve směru od Mikulovic na Jeseník. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil svoji rychlost povrchu vozovky, přejel do protisměru a narazil zde do vozu zn. Škoda Octavia. Na vozidlech vznikla škoda za 50.000 Kč.

Nejvyšší škoda, a to 1.500.000 Kč, vznikla při havárii nákladního vozidla u Zlatých Hor, část Dolní Údolí. Třiatřicetiletý řidič se s nákladním vozem zn. Tatra v zatáčce vyhýbal protijedoucímu vozidlu. Při tomto manévru však najel na pravou krajnici a s celou soupravou se převrátil.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP