Čeští a polští hasiči společně likvidovali první den v roce požár v Javorníku

Hned první den v roce 2019 se čeští a polští hasiči společně potkali u likvidace požáru třípodlažní budovy v Javorníku na ul. Míru, která vzplála v 17:30 hodin. 

Hlášení o požáru střechy třípatrového domu přijalo olomoucké krajské operační středisko a k požáru kromě českých jednotek hasičů z Jeseníku, Javorníku a Bílého Potoka požadovalo také polské kolegy z Paczkówa. Hasiči po průzkumu v dýchací technice zjistili, že jde o požár v prvním patře staršího bytového domu, kouř stoupal i z podkroví. Požár hasiči nejprve likvidovali z vnější strany budovy, poté uvnitř, jednotka z Polska používala k likvidaci požáru výškovou techniku.

“Za 45 minut po oznámení požáru dostali hasiči plameny pod kontrolu, likvidaci hlásil velitel zásahu v 18:40 hodin,” informovala mluvčí HZS Olomouckého kraje por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková

Na místě byl také vyšetřovatel HZS Olomouckého kraje, který jako příčinu vzniku požáru stanovil s největší pravděpodobností nedbalost při používání topidla, škoda byla předběžně vyčíslena na 50.000 Kč. Při požáru nebyl nikdo zraněn ani hasiči nemuseli nikoho evakuovat.

Zdroj a foto: TZ