Okresní lumpárny uplynulých dní

Nález nábojů oznámila na policii 66letá žena z České Vsi. Při úklidu garáže našla po svém zemřelém manželovi celkem 81 nábojů různých ráží. Policisté si náboje na místě převzali.

Dvě zranění si vyžádala dopravní nehoda, která se odehrála v úterý 6. listopadu u Staré Červené Vody. Šestatřicetiletá žena jela s vozem zn. Škoda Felicia ve směru na Černou Vodu. Na rovném úseku pravděpodobně vlivem mikrospánku sjela do levého příkopu a čelně narazila do stromu. Řidička byla k ošetření převezena sanitkou, její spolujezdkyně pak byla transportována letecky. Požití alkoholu bylo u řidičky vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda za 10.000 Kč.

Dnes, 7. listopadu, v brzkých ranních hodinách zastavili městští strážníci na ul. Lipovská v Jeseníku vůz zn. Škoda Octavia. Ke kontrole řidič předložil pouze technický průkaz a neplatnou zelenou kartu. Když strážníci zjistili, že 36letý řidič je pod vlivem alkoholu, přivolali na místo dopravní policisty. Dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem 0,32 ‰ alkoholu. Další test, tentokrát na drogy, nebyl také v pořádku. Orientační test byl pozitivní na THC. Muž se přiznal jak k požití dvou piv před jízdou, tak užití jednoho jointu marihuany. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se následně odmítl podrobit. Při lustraci policisté dále zjistili, že 36letý muž má do července 2019 vydán zákaz řízení všech motorových vozidel a že vůz nemá platnou technickou prohlídku. Její platnost skončila v dubnu letošního roku.

O své jízdní kolo přišel mladík z České Vsi. V pondělí 5. listopadu přijel na kole do Jeseníku. Před domem na nám. Svobody si ho opřel o lavičku a zajistil ho lankovým zámkem. Když se na místo po dvou hodinách vrátil zpátky, kolo zde již nebylo. Neznámý pachatel odlomil oko zámku a kolo zn. Kellys Spider odcizil. Mladíkovi vznikla škoda za 10.100 Kč.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP