Okresní lumpárny uplynulých dní

Policisté pátrají po pachateli, který se ve Vidnavě vloupal do rodinného domu. Někdy v době od soboty 27. do pondělí 29. října se nejprve pokusil vloupat do stavební buňky vedle novostavby. Vstupní dveře však odolaly. Poté se vydal k novostavbě.

Dovnitř se chtěl dostat po vypáčení vstupních a balkónových dveří. Protože ani zde nebyl pachatel úspěšný, vzal cihlu a skleněné balkonové dveře rozbil. Rozestavěný dům prohledal, ale nic neodcizil. Poškozením dveří způsobil škodu za 50.200 Kč.

V úterý 30. října zastavili policisté v Jeseníku 52letého muže. Ten seděl za volantem vozu zn. Fiat Stilo a právě projížděl ul. Otakara Březiny. Během lustrace policisté zjistili, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění a také má až do května 2020 vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Navíc k jízdě užil vozidlo, které má již od června letošního roku neplatnou technickou kontrolu.

Sprejerství oznámil na policii 47letý muž z Jeseníku. Neznámý pachatel někdy v období od 23. do 26. října ve volně přístupném areálu posprejoval dvě budovy a dřevěnou lávku. Na první budově vytvořil obrazce a nápisy oranžovou a zelenou barvou. Výtvory zabraly plochu o velikosti 2 x 15 m. Druhou budovu a lávku počmáral již jen oranžovým sprejem. Majitel vyčíslil způsobenou škodu na 3.000 Kč.

Neznámý pachatel se v neděli 28. října vloupal na záchodky v čekárně autobusového nádraží v Jeseníku. Jak na pánských, tak dámských toaletách poškodil obklady na zdi. Jeho pozornosti neunikla ani zabudovaná kasička. Z ní odcizil nastřádané mince. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 3.500 Kč.

Během dvou hodin přišla o své boty 40letá žena ve Vidnavě. Neznámý pachatel ve čtvrtek 25. října odpoledne vnikl na chodbu volně přístupného bytového domu. Z botníku umístěného na chodbě odcizil minimálně 7 párů obuvi různých značek. Čtyřicetileté ženě svým jednáním způsobil škodu za 18.000 Kč.

Policisté pátrají po pachateli, který v Javorníku odcizil kovové součástky. V noci na středu 24. října poškodil plot u soukromého areálu. Ze zaparkovaných strojů odcizil kovové podložky patek podpěr jeřábu, část pístnice a disky s nábojem. Majitelé vyčíslili způsobenou škodu na 27.500 Kč.

Obvinění ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody si vyslechl 29letý muž z Vidnavy. Obviněný muž měl v noci na 21. dubna využít toho, že si majitel bytu ve Vidnavě nechal přes noc otevřené okno. Pod okno si přistavil paletu a vlezl do bytu. Uvnitř odcizil mobilní telefon zn. Xiaomi i s nabíječkou. Svým jednáním způsobil škodu za 3.000 Kč. 

Zdroj: PČR, autor: hP, foto: ilustrační