Úspěch HOROLEZCŮ Jeseník na Moravském poháru mládeže

V sobotu 6. 10. se skupina mladých a odhodlaných lezců z Jeseníku vydala poměřit síly do Lipníku nad Bečvou na závěrečný závod Moravského poháru mládeže a zjistili, že sil mají opravdu hodně.

Na nové rozlehlé stěně bylo připraveno pro každou kategorii pět cest se vzrůstající obtížností až do 9-UIAA.

V nejmladší kategorii E (roč. 2010 a mladší) nás skvěle reprezentovala Mia Migalová, která vyrazila teprve na své druhé závody v lezení na obtížnost (první byly MČR – 5. místo) a hned přivezla stříbrný kov.

V kategorii D (roč. 2008 – 2009) zalezli ve velké konkurenci v dívkách Adéla Vaňková 5. místo a v chlapcích Ondra Migal 7. místo.

V kategorii B (roč. 2004 – 2005) se umístila v dívkách Barča Vaňková na krásném 5. místě a v chlapcích Petr Šimčík, který se teprve vrací do kondice, na 6. místě.

V nejstarší kategorii A (roč. 2002 – 2003) nastoupila studentka sportovní třídy Gymnázia Jeseník Johanka Vokalová. S obtížnými cestami si poradila nejlépe a získala zlatou medaili.

Jako trenéry nás tyto výsledky potěšily, ale ještě více nás těšilo nadšení, týmový duch a spolupráce všech „závoďáků“. Ačkoli naše závodní sestava pro nemoci a zranění nebyla kompletní, přivezli jsme si ceněná umístění a byli jsme nejvíce slyšet:) Věříme, že do finálového závodu Českého poháru mládeže, který pořádáme 1. 12. na nové lezecké stěně v Městské sportovní hale, bude naše sestava kompletní a vy ji uvidíte naživo v akci.

David Migal

Foto: DM