Florbalisté Jeseníku pokřtili novou halu víkendovým dvojzápasem

O minulém víkendu zažila nová městská sportovní hala první ostrou zkoušku, kdy po futsalistech odehráli mistrovské víkendové dvojutkání také florbalisté Jeseníku. Divácká kulisa na obou utkáních předčila očekávání pořadatelů a potvrdila zájem jesenických fanoušků o tento sport. V dresu FBK Jeseník se představily hned 3 bratrské dvojice a byly tahouny týmu v obou utkáních.

FBK Jeseník – FBC Kovo KM Frýdek-Místek 9:4

Po postupu z regionální ligy do divize nastoupili domácí proti soupeřům z Frýdku-Místku s vidinou prvního tříbodového vítězství v této soutěži. Na úvodní branku Jeseníku v I. třetině dokázali hosté ještě odpovědět 2 slepenými góly, ale pak už domácí převzali otěže utkání pevně do svých rukou a přesnou kombinací jednoznačně přehrávali omlazený tým Frýdku. Výsledkem převahy v I. třetině bylo vedení 5:2 pro domácí tým.

Obraz hry se nezměnil ani v další části hry, která byla brankově chudší, ale rozdíl ve skóre zůstal stejný – 6:3 po II. třetině pro FBK Jeseník.

Domácí zužitkovali svou převahu i v závěrečné části zápasu, kdy navýšili vedení a těžili zejména z převahy své první pětky, konkrétně spolupráce bratrů Marka a Lukáše Ďopana. Marek Ďopan, tento jesenický odchovanec, v současnosti obránce superligového Sokola Pardubice, hostuje na začátku sezóny ve svém domovském týmu a přináší potřebný klid do souhry jesenického FBK. Dokáže se překvapivě uvolnit při hře 1 na 1, stejně jako vymyslet nebezpečnou finální přihrávku nebo zakončení. Zdatně mu sekunduje i jeho bratr Lukáš, který se v tomto utkání blýskl bilancí 3 branek + 2 asistencí a společně s Markem nasbírali celkem 9 bodů! Hosté už pouze stačili korigovat konečný výsledek na 9:4 a závěrečná siréna pro ně byla spíše vysvobozující.

Skandovaný pokřik „hoši děkujem“ zněl zaplněnou jesenickou halou v posledních minutách utkání a byl tou nejlepší pozvánkou na nedělní utkání jesenických proti soupeři z Orlové. Nutno podotknout, že návštěva 230 diváků v jesenické hale předčila kulisu na téměř všech superligových zápasech hraných ve stejný den, která se pohybovala okolo průměru 150-200 fanoušků na utkání! DĚKUJEME!

Branky + asistence FBK Jeseník: Lukáš Ďopan 3+2, Marek Ďopan 1+3, Martin Příhoda 2+0, Ondřej Stavianis 1+0, Jan Lutonský 1+0, Petr Čelechovský 0+2, Václav Břenek 0+1.

 

 

 

FBK Jeseník – 1.FBK Eagles Orlová 9:10 pp.

Po sobotním „zahřívacím“ vítězství vyzval domácí tým o poznání sebevědomější soupeř z Orlové.

Nástup do utkání vyšel opět lépe domácím, kteří navyšovali svůj náskok až do stavu 4:0 na začátku II. třetiny. Hala opět bouřila nadšením a nic nenasvědčovalo tomu jakou „divočinu“ zažije v 2.polovině utkání.

Hosty vedení domácích nijak psychicky nezlomilo, nezaostávali herně ani fyzicky a krok za krokem začali ukrajovat z náskoku Jeseníku. Ze čtyřbrankového vedení byl rázem pouze dvougólový rozdíl a stav 5:3 pro domácí na začátku III.třetiny.

Poslední třetina byla vyvrcholením infarktového zápasu a skóre se divoce přelévalo na obě strany. Ještě v 5.minutě poslední třetiny vedli domácí 7:4, ovšem Orlová postupně zvyšovala obrátky a 6 minut před koncem na tabuli svítil stav 8:8. O domácí fanoušky se pokoušely mrákoty, když se poté hosté poprvé v zápase ujali vedení 8:9, ovšem Marek Ďopan 42 vteřin před koncem bombou z úhlu srovnal na 9:9 a došlo na prodloužení.

V něm nejdřív domácí přežili dvouminutové oslabení po sporném vyloučení O.Stavianise, ale vzápětí hosté rozhodli gólem J.Zbořila o importu 2 bodů do Orlové.

I přes prohru domácích v prodloužení viděli diváci nádherný zápas, který byl reklamou na florbal a již teď se fanoušci mohou těšit na další domácí víkendové dvojutkání , kdy FBK Jeseník přivítá 27.10. v derby soupeře ze Šumperka a 28.10. FBC ZŠ Uničov.

Branky + asistence FBK Jeseník: Marek Ďopan 4+1, Lukáš Ďopan 1+2, Martin Příhoda 1+1, Ondřej Stavianis 1+0, Jan Lutonský 1+0, David Píšek 1+0, Libor Procházka 0+1, Martin Trsťan 0+1, Michal Příhoda 0+1, Zbyněk Slováček 0+1.

TABULKA DIVIZE – skupina D, po 4.kole:

 1. FBC Hranice 12 bodů
 2. FbC Asper Šumperk 9 b.
 3. FBS Olomouc 9 b.
 4. 1.FBK Eagles Orlová 8 b.
 5. SK K2 Prostějov 6 b.
 6. Florbal Vsetín 6 b.
 7. FBK Jeseník 6 b.
 8. Zlín Lions 4 b.
 9. FBC MSEM Přerov 4 b.
 10. FBC Orca Krnov 3 b.
 11. FbC KOVO KM Frýdek-Místek 3 b.
 12. FBC ZŠ Uničov 2 b.

 

Děkujeme partnerům FBK Jeseník za podporu: Město Jeseník, Unimed Jeseník, Promstal engineering, Domist montáže, Reptisk, Kover.

Autor a foto: AK