Okresní karamboly uplynulých dní

O velikém štěstí může mluvit 30letý motorkář, který ve čtvrtek 27. září havaroval v České Vsi. Motorkář jel před čtvrtou hodinou odpoledne ve směru od Písečné na Jeseník.

Po vyjetí z pravotočivé zatáčky měl být oslněn sluncem a přehlédnout nákladní vůz, který vyjížděl z vedlejší silnice. Motorkář se snažil střetu zabránit brzděním. To se mu však nepodařilo a bokem motocyklu narazil do pneumatiky návěsu naloženého kládami. Při pádu na vozovku utrpěl zranění. Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní. Na motocyklu vznikla škoda za 50.000 Kč.

Další zranění u dopravní nehody utrpěl 57letý cyklista, kterého v sobotu 29. září srazilo osobní vozidlo. Devětadvacetiletý muž projížděl s vozem zn. Ford Escort obcí Stará Červená Voda. Pravděpodobně vlivem rychlosti po projetí pravotočivou zatáčkou s vozem přejel do protisměru, kde narazil do 57letého cyklisty, který jel stejným směrem. Cyklista přepadl přes kapotu na přední sklo. Se svým zraněním byl převezen na ošetření do nemocnice. Jak řidič, tak i cyklista se podrobili dechovým zkouškám na alkohol. Obě zkoušky vyšly pozitivně. U cyklisty policisté naměřili 1,16 ‰ alkoholu a u mladého řidiče 1,73 ‰ alkoholu. Pouze 57letý cyklista se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté následně lustrací zjistili, že 29letý řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do září 2019. Při dopravní nehodě vznikla škoda v celkové výši 15.000 Kč. Nyní je 29letý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Škoda za 120.000 Kč byla způsobena při dopravní nehodě dvou osobních vozidel v Lipové – lázních. V pondělí 1. října v osm hodin večer jel 60letý muž s vozem zn. Peugeot 206 po vedlejší silnici. V momentě, kdy chtěl najet na hlavní komunikaci, nedbal zvýšené opatrnosti a nerespektoval svislou dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“. Se svým vozem vjel přímo do jízdní dráhy osobního vozidla zn. Kia Sportage. Při střetu došlo k poškození vozidel. Způsobená škoda byla vyčíslena na peugeotu 20.000 Kč a na kii 100.000 Kč. Požití alkoholu bylo u obou řidičů vyloučeno provedenou dechovou zkouškou.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP