Okresní lumpárny uplynulých dní

Přišel o řidičák

Řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté v sobotu 18. srpna v Jeseníku. Čtyřiatřicetiletý muž projížděl s vozem zn. Mercedes – Benz Lipovskou ulicí v brzkých ranních hodinách.

Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,54 ‰ alkoholu. Po lékařské prohlídce a odběru krve policisté 34letému muži zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz. Nyní je muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Straka 

Policisté pátrají po pachateli, který se na Javornicku vloupal do restaurace. Někdy v ranních hodinách v neděli 19. srpna vnikl do sklepa restaurace. Aby měl volnou cestu až k výčepu, musel ještě vypáčit jedny dveře. Z výčepního pultu poté odcizil finanční hotovost 3.500 Kč a 20 krabiček cigaret různých značek. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 5.700 Kč.

Neznámý pachatel odcizil z pastviny koně

Škodu za více jak 20.000 Kč způsobil neznámý pachatel, který odcizil koně. Někdy v době od 15. do 20. července překonal elektrický ohradník pastviny u Mikulovic. Z pastviny poté odcizil koně, křížence starého 15 měsíců. Kůň byl zbarven hnědo–černo-bílými fleky a v kohoutku byl vysoký cca 140 cm. Jedenačtyřicetiletá majitelka vyčíslila způsobenou škodu na 25.000 Kč.

Chlípný výtržník

Obvinění ze spáchání přečinu výtržnictví si vyslechl 41letý muž z Havířova. Ve čtvrtek 16. srpna před půl osmou večer začal v silně podnapilém stavu obtěžovat před hotelem Staříč mladou dvojici. Mladý pár bezdůvodně urážel a poté je objímal okolo ramen. Když pár pokračoval v cestě dál, opilý muž si sundal kalhoty i spodní prádlo a stále pokřikoval. Mladý muž neváhal a prostřednictvím linky 158 zavolal na místo policisty. Ti muže zadrželi a umístili do policejní cely. Před umístěním do cely u něj provedli i orientační dechovou zkoušku, při které nadýchal téměř 3 ‰ alkoholu.

Tohoto jednání se 41letý muž dopustil i přesto, že v posledních třech letech byl pro stejný čin již pravomocně odsouzen.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP