Jan ŠKODA – Momentky z předkola Evropské ligy

Kdy: 9.8. 2018

Kde: Andrův stadion Olomouc
Co: Zápas 3. předkola Evropské ligy 2018/2019 mezi SK Sigma Olomouc a FK Kairat Almaty

Po těžkém sobotním duelu s Plzní čekal Sigmu neznámý kazašský soupeř FK Kairat Almaty. O kvalitách Kairatu  svědčí skutečnost, že dokázal vyřadit nizozemský Alkmaar. Do zápasu v novém dresu mohl za Sigmu nastoupit ex-plzeňský Václav Pilař. A hned byla jeho přítomnost na hřišti znát. Po faulu na něho v prvním poločase na hranici velkého vápna měla Olomouc blízko ke vstřelení dalšího gólu. A v druhém poločasu vstřelil druhý gól. Výsledek 2 : 0 dává Sigmě velkou šanci postoupit do dalšího kole Evropské ligy. Ale jak po zápase uvedl trenér hostí: „Ještě není rozhodnuto a Olomouc bude muset o postup na horké půdě Kairatu ještě zabojovat.“ Ještě předtím však Olomouc čeká další ligové kolo na Slovácku a a bude to třetí těžký zápas během jednoho týdne.