Policisté si posvítili na pravidelné víkendové “rejdy” motorkářů na Červenohorském sedle. Po frekventované spojnici Jesenicka s vnitrozemím, kde se pohybují i cyklisté, se nejrychlejší z nich řítil 170km/h a dva řídili pod vlivem!

Jeseničtí policisté obsadili v sobotu 21. a neděli 22. července Červenohorské sedlo a zaměřili se zejména na kontroly motorkářů, kteří si tuto lokalitu velice oblíbili.

Policisté nejen měřili rychlost a monitorovali způsob jízdy motorkářů, ale také kontrolovali technický stav motocyklů. Na to si přizvali osoby nejpovolanější, a to pracovníky STK. “Policisté během dvou dnů zkontrolovali 146 motocyklů a 8 osobních vozidel. Spáchání přestupku zjistili u 34 motorkářů a 8 řidičů vozidel,” uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Třicet dva prohřešků vyřešili na místě uložením pokuty, zbývajících deset přestupků oznámili správnímu orgánu. Nejvyšší povolenou rychlost, a to 90 km/h, překročilo 15 řidičů. Rekordman se po silnici řítil rychlostí 170 km/h, respektive 164 km/h. U 13 motorkářů byl zjištěn špatný technický stav. Všichni motorkáři i řidiči se během kontroly podrobili dechovým zkouškám na alkohol. Dva motorkáři měli zkoušku pozitivní do 1 ‰ alkoholu. Třem cizincům policisté uložili kauci v celkové výši 30.000 Kč. “Všichni tři měli registrační značky nečitelné nebo špatně umístěné tak, že byla znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost,” vysvětlila mluvčí.

Vzorní motorkáři od policistů a koordinátora BESIP obdrželi reflexní šle na motocykl a jednorázový alkotestr, které budou moci využít pro bezpečnější pohyb na silnicích. Na práci policistů se přišel podívat také starosta obce Bělá pod Pradědem p. Miroslav Kružík, v jejíž katastru silnice na Červenohorské sedlo leží.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP