Okresní lumpárny uplynulých dní

“Umělec”, supíkovický žhář, dopravní nehoda ochmelky v Lipové – lázních, lázeňská straka, “tatínek” lakomec a policejní cvičení v prostorách SOŠ a SOU strojírenské a stavební.

Škodu za 15.000 Kč způsobil dosud neznámý pachatel v Lipové – lázních. V místní železniční stanici posprejoval v době od 27. května do 1. června vlak. Na boční část odstaveného motorového vlaku vytvořil tři různobarevné nápisy o rozměru 1,5 x 12 m. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

V sobotu 9. června oznámila 20letá žena ze Supíkovic požár zahradního altánu. Šetřením na místě bylo zjištěno, že požár, při kterém vznikla škoda přes 200.000 Kč, mohl vzniknout jednáním neznámého pachatele. Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Škodu za 100.000 Kč způsobil 32letý řidič při dopravní nehodě v Lipové – lázních. V neděli 10. června po deváté hodině večer jel s vozem zn. Ford Focus ve směru od Jeseníku. Při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk a vyjel vpravo mimo silnici. Zde postupně narazil do dopravní značky, plotu, kamenného schodiště a popelnice. Samotnou dopravní nehodu oznámil policejní psovod, který místem projížděl a řidiči pomohl vystoupit z havarovaného vozu. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,81 ‰ alkoholu. Dvaatřicetiletý muž se také dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté následně muži zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz. Způsobená škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 30.000 Kč. Škoda za dalších 70.000 Kč vznikla poškozením dopravní značky, plotu, schodišti a zábradlí.

Krádež peněženky oznámil ve středu 6. června na policii 30letý muž z Jeseníku. V jesenické kavárně neznámý pachatel využil nestřeženého okamžiku a odcizil peněženku, která byla uložena pod platebním pultem. I s peněženkou tak odcizil finanční hotovost 14.000 Kč. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Poslední čtyři roky si 33letý muž z České Vsi neplnil své rodičovské povinnosti, které mu vyplývají z občanského zákoníku a také mu byly stanoveny rozsudkem soudu. Na výživu své dcery měl měsíčně přispívat 2.000 Kč. Nyní k rukám své bývalé partnerky dluží částku v celkové výši 96.000 Kč.

Větší počet policejních vozidel mohli občané Jeseníku zaznamenat ve čtvrtek 7. června u Hotelu M. Nejednalo se o žádnou ostrou akci, ale „pouze“ o cvičení. V prostorech SOŠ a SOU strojírenské a stavební se uskutečnilo prověřovací cvičení „Střelec 2018“. Během akce si jeseničtí policisté ověřili postup a taktiku při zásahu u mimořádné události, při kterém mělo dojít k násilnému útoku ozbrojenou osobou ve školském zařízení. Toto cvičení nebylo ojedinělou akcí, neboť se koná každý rok. Instruktoři se snaží cvičení plánovat pokaždé na jiném místě a v jiných podmínkách tak, aby policisté byli na krizové situace co nejlépe připraveni. “Veliké poděkování patří vedení školy za pomoc při realizaci cvičení a také poskytnutí prostor,” doplnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP